Párizsi tenisztorna

Tsonga három meccslabdát hárítva győzte le Isnert

A francia Jo-Wilfried Tsonga szetthátrányból fordítva 3:6, 7:6, 7:6-ra győzött az amerikai John Isner ellen a 2,75 millió euró összdíjazású, párizsi fedettpályás férfi tenisztorna második elődöntőjében, vagyis lesz hazai résztvevője a finálénak, ahol Tsonga ellenfele Roger Federer lesz.

A döntő játszmában a 26 éves francia teniszező három meccslabdát is hárított, majd a rövidítést 7:3-ra nyerte. Tsonga 2008 után másodszor jutott döntőbe Párizsban, három éve David Nalbandiant legyőzve diadalmaskodott a Bercy Sportcsarnokban, most az év végére remek formába kerülő Roger Federer lesz az ellenfele. A felek 2011-ben hatodszor mérkőznek meg egymással, az eddigi öt összecsapásból a svájci háromszor, a francia kétszer nyert.