Női kézilabda BL

Nem tudta legyőzni önmagát és a Hypót a Győr

A női kézilabda Bajnokok Ligája C csoportját vezető Győri Audi ETO az utolsó helyezett osztrák Hypo Niederösterreich otthonában lépett pályára, és komoly esélye volt arra, hogy eldöntse a csoportelsőség kérdését. Ez azonban a hazaiak remek védekezése és a mieink rengeteg egyéni hibája miatt nem sikerült.

A sok hibával játszó Győri Audi ETO KC 29-27-re kikapott az osztrák Hypo NÖ otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligájában, és így egyelőre nem harcolta ki a középdöntőbe jutást, ám ezt vasárnap megteheti.

Az ötödik percben már 4-1-re vezetett, azaz jól kezdett a Győr, de Görbicz labdaeladásai és néhány hazai kapusbravúr után elbizonytalanodtak a mieink, és engedték egyenlíteni a Hypót. A tizedik perctől fej fej mellett haladt a két csapat, de végig lett volna esélye a magyar bajnoknak az előnyszerzésre, csak épp egyre bizonytalanabb volt a támadójáték.

Ez lassan a védekezésre is átragadt, az osztrákoknál játszó Temes Bernadett több könnyű gólt is lőhetett, amihez a Hypo brazil játékosai is hozzátették a magukét, így az első félidő végére vezetést szerzett a hazai csapat. 15-13

A szünet után sem működött igazán a Győr támadójátéka, de ebben nagy szerepe volt a Hypo védekezésének. Németh András csapata ritkán látott szintre emelte a nyitott védekezés fogalmát. A félpálya közelében is remekül követték a labdát, jól zárták ki a mozgékonyabb győrieket a játékból, a statikusabb játékosok pedig nem tudtak mit kezdeni a nekik jutó kicsit több hellyel.

Radicevic és Haraldsen váltak a második félidőben az ETO vezéreivé, de a másik oldalon Rochával nem tudtak mit kezdeni a mieink, és a Hypo azt is elbírta, hogy beállóból Piedade harmadik két perce, az átlövők közül Rodrigues pedig azonnali piros lap miatt szállt ki.

Egy-két góllal végig vezettek a hazaiak, és a labdaeladások az utolsó pillanatokban sem maradtak el magyar részről így 29-27-re meg is tudta nyerni a mérkőzést a Hypo.

Az osztrák együttes ezzel második győzelmét érte el, és negyedik pontját szerezte, míg a Győr veresége ellenére is a Bajnokok Ligája C csoportjának első helyén maradt, és a két csapat vasárnapi, győri mérkőzésén, a csoportkör utolsó fordulójában be is biztosíthatja a győzelmét. A vasárnapi találkozóról a maihoz hasonlóan élő szöveges közvetítéssel jelentkezünk.

Női kézilabda Bajnokok Ligája
C csoport
Hypo NÖ (osztrák) - Győri Audi ETO KC 29-27 (15-13)
gólszerzők: Nascimento 8/1, Rocha 6, Temes 5, Pinheiro 4, Rodrigues 2, Piedade 2, Rédei-Soós 2, illetve Radicevic 7, Löke 5, Lekic 4, Hornyák 4, Görbicz 3/2, Amorim 3, Kovacsics 1

A C csoport állása
1. Györi AUDI ETO KC 5 3 0 2 146-125 6
1. Randers HK 5 3 0 2 143-145 6
3. Hypo Niederösterreich 5 2 0 3 138-150 4
3. Metz Handball 5 2 0 3 129-136 4

Élő közvetítésünk

60. perc: Nascimento még becselezte magát a hatosra, és gólt lőtt, majd Löke válaszolt még. 29-27-es Hypo-győzelemmel ért véget a mérkőzés.

60. perc: Lekic megint eladta, gyakorlatilag eldőlt a meccs.

59. perc: Görbicz kiszorított helyzetből mellé lőtt a bal szélről, Haraldsen védte Rocha lövését.

58. perc: Lekicen is lógtak a védők, Lökén is, előbbi mégis megpróbált utóbbihoz játszani, sikertelenül. Temes pedig szép cselek után szerezte meg első gólját a második félidőben 28-26

58. perc: Nacimentót kellett egy Lökével történt ütközés után ápolni.

57. perc: Stumvoll kapott teljesen egyedül labdát a hatoson, Haraldsen hatalmasat védett. A másik oldalon Lekic lövésére leért a csereként beállt Blazek, de a lerohanás közben elszórták a labdát a hazaiak.

57. perc: Németh András időt kért.

56. perc: Gyenge lövést védett Haraldsen, Radicevic megint megkapta a helyet a jobb oldalon, megint belőtte. 27-26

55. perc: Radicevic a jobb szélről ejtett gólt, majd Rocha esett nagyot Hornyákról, aki két percet kapott. 27-25

54. perc: Lekic szinte odaadta a védőknek a labdát. Jó hosszú támadás végén elvették a labdát a játékvezetők a Hypótól.

53. perc: Megint egy rossz bejátszás után vesztett labdát a Győr. Védekezésben Görbicz labdát szerzett, de Moraes fejbe verte egy két percért cserébe.

52. perc: Eladta a labdát a Hypo, de Amorim kapufát lőtt a lerohanásból. Pinheiro teljesen tisztán lőhetett a jobb felsőbe. 27-24

51. perc: Radicevicnek megint sok helye volt a jobb szélen, a jobb felsőbe lőtt. 26-24

50. perc: Mindenáron Lökét akarta Görbicz megjátszani, elveszett a labda, Haraldsen fogott egy ziccert, de a kipattanóra Nascimento érkezett, és be is lőtte. 26-23

49. perc: Haraldsen nagyot védett, de Da Silváé lett labda, majd Pinheiro volt eredményes balátlövőből. 25-23

48. perc: Radicevic lövését ezúttal védte Arenhart, de a labda nálunk maradt, Amorim a kapus lábai között a lécre pattintott.

47. perc: Rédei-Soós lövését csípővel védte Haraldsen, de maradt a labda a Hypónál, majd Pinheiro a bal szélről lőtt az oldalhálóba. Amorim nagy gólt lőtt átlövésből. 24-23

46. perc: Radicevic lett a Győr vezére a második félidőben, megint eredményes volt a jobb szélről. 24-22

45. perc: Rocha kétszer volt eredményes, Löke ziccerét Arenhart védte. 24-21

44. perc: Rédei-Soós talpról elengedett lövését Haraldsen védte, a másik oldalon Radicevic Arenhart lábai között a lécre pattintott.

43. perc: Rocha ismét eredményes volt a bal szélről, Lekic a bal átlövő pozíciójából betörve válaszolt. 22-21

42. perc: Haraldsen jobb oldali betörés után védett nagyot, Kovacsics pedig hetest és Rodriguesnek azonnali piros lapot harcolt ki. Görbicz belőtte a büntetőt. 21-20

41. perc: Haraldsen mindkét szélről védett egy-egy lövést, közte megint elszórta labdát a magyar csapat, majd Radicevic ismét gólt lőtt a szélről. 21-19

40. perc: Löke beállóból volt eredményes, Piedade megkapta a harmadik két percét is, kiszállt a meccsből. 21-18

40. perc: Rocha a bal szélről a negyedik gólját lőtte, majd labdát vesztett a Győr, Nascimento lerohanás utáni lövését pedig már Haraldsen nem tudta védeni. 21-17

39. perc: Rodrigues tört be középen, és lőtt a jobb alsóba, Radicevic a szélről válaszolt. 19-17

38. perc: Radicevic a jobb szélről, éles szögből lőtt a kapu mellé, a Hypo megint nagyon távol védekezett, de statikusak voltak a győriek.

37. perc: Nascimento szinte az alapvonalról lőtt, Pálinger könnyen védett.

36. perc: Löke kapott két percet, majd hosszú támadás végén Pálinger védte Rodrigues betörés utáni lövését, de a labda a Hypónál maradt.

35. perc: Kovacsics átlövésből, középről volt eredményes. 18-16

35. perc: Rodrigues betörése után Pálinger védett, majd Löke harcolt ki Piedadénak egy kiállítást.

34. perc: Piedade könnyedén cselezett be a győriek között, és gólt lőtt, Radicevic a jobb szélről válaszolt. 18-15

33. perc: Nascimento újabb gólt szerzett, Lekic próbálkozását védte Arenhart. 17-14

32. perc: Extrém nyitott védekezése után Orbán a jobb szélről próbálkozott. Arenhart védett. A másik oldalon Pálinger Rocha próbálkozását hárította, majd Lekic tört be a bal oldalon, és gólt lőtt. 16-14

31. perc: A Hypo kezdte a második félidőt, Rédei-Soós Löke mellett harcolt ki hetest, amit Nascimento belőtt. 16-13

Jó kezdés után egyéni hibák miatt megzavarodtak a győri játékosok, nem tudtak mit kezdeni a mozgékony, a labdát jól követő hazai védelemmel. A támadásbeli zavar idővel a védekezésen is meglátszott, Temes többször is könnyű gólokat tudott szerezni, tartotta a lépést a Hypo a Győrrel, és a félidő végére a vezetést is átvette. 15-13

30. perc: Löke kapott labdát beállóban, de Arenhart védett. Pinheiro kapufát lőtt, a Győrnek pedig már nem volt ideje támadást vezetni. Véget ért az első félidő.

30. perc: Pinheiro balátlövőből felugorva lőtt nagy gólt. 15-13

29. perc: Lekic eladta a labdát, Nascimento végigvitte, és belőtte. Hornyák gyorsan befejezte a következő győri támadást, góllal. 14-13

28. perc: Orbán kapott pontatlan labdát a jobb szélen, a Hypo szabálytalanság miatt vesztette el a játékszert.

27. perc: Rocha a bal szélről lőtte a harmadik gólját. 13-12

27. perc: Hornyák harcolt ki egy középső betöréssel hétméterest, valamint egy kiállítást, Görbicz belőtte a büntetőt. 12-12

26. perc: Nascimento a jobb oldalon tört be két védő között, és a jobb alsóba lőtt. Először vezet a Hypo. 12-11

26. perc: Németh András kért időt.

25. perc: Amorim alsó lövését védte Arenhart.

24. perc: Lekic lövését blokkolták, majd Temes lövését védte Pálinger.

23. perc: Lökéhez került a labda a hatosra, ő belőtte, a másik oldalon Amorim két percet érően szabálytalankodott Temessel szemben. Rédei-Soós már emberelőnyben tört be a jobb oldalon, és lőtt a jobb alsóba. 11-11

22. perc: Amorim 10 méterről lőtt átlövésgólt, majd Rocha ezúttal a szélről felugorva egyenlített újra. 10-10

21. perc: Görbicz úgy adta el a labdát, hogy Amorim mellett másodpercek óta ott állt a védője, a lerohanásból Rocha lőtt gólt. 9-9

20. perc: Lekic gyorsan akart befejezni egy támadást, de Arenhart lábbal védte az átlövését, majd a másik oldalon Nascimento futott be a szélről, megkapta a labdát, és be is lőtte. 8-9

19. perc: Rédei-Soós lövése pontatlan volt, majd Amirom belőtte a maga első gólját. 7-9

18. perc: Hornyák szerzett labdát, majd Radicevic és Lekic végigvittek egy kontrát, utóbbi volt eredményes. 7-8

17. perc: Radicevic a jobb szélről ejtéssel próbálkozott, Arenhart könnyen védett.

17. perc: Pálinger állt Haraldsen helyére a kapuba, de Temes ugyanolyan gólt lőtt Amorim mellől, mint korábban kétszer. 7-7

16. perc: Görbicz fantasztikusan cselezte magát a hatosra három ember között, és onnan a bal alsóba lőtt. Piedade két percet kapott. 6-7

15. perc: Temes megint alulról pattintott Haraldsen kapujába. 6-6

14. perc: Temes Amorim csípője mellett lőtt gólt, majd Hornyák szerezte meg egy húzás után újra a vezetést. 5-6

13. perc: Kivédekezte a Hypo támadását a Győr, de Konkoly Csaba úgy érezte, időt kell kérnie, hogy eredményesebbé tegye a támadójátékot. Szélsőbefutásokat kért. Lekic fejezte be a következő támadást a bal szélen, pontatlanul.

12. perc: Amirom jobbátlövőből lőtt a hosszúra, Arenhart védett.

11. perc: Egy-egy gyors labdavesztés után Görbicz megint rossz labdát adott.

10. perc: Remek védekezés után Lekic hozta ziccerbe Lökét, aki újra megszerezte a vezetést a Győrnek. 4-5

9. perc: Egy kapufa után Görbicz ezúttal pontatlanul passzolt Radicevichez.

8. perc: Konkoly Csaba sárga lapot kapott reklamálás miatt, majd Temes blokkolt lövését védte Haraldsen, a letámadás végén azonban Arenhart megint védett.

8. perc: Arenhart Amorim átlövését és a kipattanó után Görbicz szélről jövő lövését is védte.

7. perc: Rodrigues szigorú védekezés közepette egyenlített, Radicevic sárgát kapott. 4-4

6. perc: Nascimento a jobb szélről lőtt gólt, majd lépés miatt elvették a játékvezetők a Győrtől, Rédei-Soós pedig középről, talpról volt eredményes. 3-4

5. perc: Lekic játszott be szépen a bal oldalról Lökének, aki be tudott fordulni. 1-4

5. perc: Temes tört be középen egy jó zárás után, és megszerezte a Hypo első gólját. 1-3

4. perc: Löke Piedadénak harcolt ki egy sárgát, majd Hornyák maradt egyedül a hatoson, megkapta a labdát is, és belőtte a jobb alsóba. 0-3

3. perc: Rodrigues talpról nagyon rosszul lőtt.

2. perc: Amorim szerzett labdát egy technikai hiba után, majd Lekic balátlövőből felugorva lőtt a jobb alsóba. 0-2

2. perc: Hornyák szerezte az első gólt, balátlövőből tört át a hazai falon. 0-1

1. perc: A Győr kezdte a mérkőzést, Görbicz pontatlan passza után a Hypo vezethetett támadást, amit Temes egy rossz lövéssel fejezett be.

20:20 - A Győrbe visszatérhet a két héttel ezelőtt agyrázkódást szenvedett Pálinger Katalin, csakúgy mint a hétvégén a Randers ellen kisebb sérülése miatt nem játszó Kovacsics Anikó.

20:14 - Az osztrák csapat három vereség után tudott először nyerni, a francia Metzet győzte le 28-25-re.

20:12 - A Hypo jelenleg a brazil válogatottra épül, nyolc dél-amerikai található a Németh András edzette együttes keretében. A korábbi szövetségi kapitány két magyar játékossal is együtt dolgozik, Rédei-Soós Viktóriával és Temes Bernadettel.

20:10 - A Győr a Randers elleni idegenbeli vereséggel nyitotta a csoportküzdelmeket a Bajnokok Ligájában, de azóta oda-vissza legyőzte a francia Metzet, és hazai pályán a dán együttest is elsöpörte, így már a kvartett első helyén áll, és jó eséllyel ott is maradhat.