La Liga

Tíz emberrel győzte le a Getafe az Atléticót

A Getafe hazai pályán 3-2-re verte az Atlético Madridot a spanyol labdarúgó-bajnokság 12. fordulójának zárómérkőzésén. A "sötétkékek" ráadásul úgy nyertek, hogy Alberto Lopo kiállítása miatt a 29. percben emberhátrányba kerültek, és az eset miatt megítélt büntetővel vezetett az Atlético. Luis García együttese hősiesen küzdött, előbb egyenlített, majd Domínguze góljára is tudott válaszolni. A Matracosok ugyan megszerezték első idegenbeli góljaikat az idényben, de már negyedszer kaptak ki a szezonban.

Az Atléticónak akár már félóra elteltével "zsebben lehetett volna" a mérkőzés, ugyanis Lopót kiállította a lapokkal egyébként bőkezűen bánó Miguel Pérez Lasa, az eset miatt megítélt büntetőt Falcao értékesítette (0-1). Azonban a Getafe még a szünet előtt visszajött a meccsbe, Abdelaziz Barrada remek szabadrúgásgóljával (1-1), sőt, a második félidő elején már vezetett a forduló előtt sereghajtó madridi kiscsapat Míchel találatával.

A Matracosok a 80. percben egyenlítettek, de a pár perccel később az Arda Turan szabálytalansága miatt megítélt tizenegyes Diego Castro belőtte, végül a Getafe nyert 3-2-re a fordulatos mérkőzésen.

A Getafe hősies küzdelem után ünnepelhette második győzelmét a szezonban, míg az Atlético szekere továbbra is döcög, Gregorio Manzana csapata idén mindössze egy pontot, és két gólt jegyez eddigi öt idegenbeli fellépésén.

Primera División, 12. forduló:
Getafe-Atlético Madrid 3-2 (1-1)
Gólszerző:Barrada (40.), Míchel (49.), D. Castro (83. - tizenegyesből), illetve Falcao 30. - tizenegyesből), Domínguez (80.)

Athletic Bilbao-FC Barcelona 2-2 (1-1)
gól: Herrera (20.), Piqué (80. - öngól), illetve Fabregas (24.), Messi (91.)
piros lap: Amorebieta (Bilbao, 90.)

Espanyol-Villarreal 0-0

Rayo Vallecano-Real Sociedad 4-0 (1-0)
g: Piti (12. - 11-esből), Michu (49., 62.), Trashorras (72.)

Granada-Racing Santander 0-0

Real Zaragoza-Sporting Gijón 2-2 (1-2)
g: Botía (28., öngól), Postiga (93.), illetve Barral (30., 44.)

Real Madrid-Osasuna 7-1 (3-1)
g: Ronaldo (23., 54. - 11-esből, 58.), Pepe (34.), Higuain (40.), Benzema (63., 81.), illetve Balde (31.)