Otthon nyert a Milan, a Lazio és az Udinese is

Az olasz labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában hat mérkőzést rendeztek a vasárnapi játéknapon. A vendégcsapatoknak nem sok sikerélményük volt ezúttal, a Cesena-Lecce találkozó kivételével valamennyi összecsapáson hazai siker született.

Hiába a szicíliai sorfal, könnyedén átjutott rajta a Milan

Milan - Catania A címvédő az igen masszív és jó formában lévő Catania ellen lépett pályára, a milánóiak a héten szívműtéten átesett Antonio Cassanóért is játszottak ezen mérkőzésen. Jól indult a hazaiak számára a találkozó, hiszen Robinhót a 6. percben Lanzafame rúgta fel a 16-oson belül, így igen hamar büntetőhöz jutott a Milan. Az ítéletet Zlatan Ibrahimovic némi szerencsével ugyan, de értékesítette (1-0). A vezetőgól után is támadásban maradt az Allegri-csapat, a 20. percben Robinho kapott egy labdát a baloldalon, majd szép egyéni alakítás után a a hosszú sarokba tekert (2-0).  A fordulás után tovább növelte előnyét a bajnok, a 69. percben Robinho lövése után a menteni igyekvő védőkről Seedorfra pattant a labda a kapuba (3-0). Alig telt el néhány perc, amikor Alessandro Nesta 25 méterről laposan elvégzett szabadrúgása messzire kipattant Andujarról, majd érkezett Zambrotta és kialakította a végeredményt (4-0).

Udinese - Siena

A forduló előtt a dobogón álló Udinese már a 2. percben megszerezte a vezetést a középmezőnyben található Siena ellen, Dusan Basta gólja megnyugtatta a hazaiakat. Kevés helyzetet hozott az első játékrész, majd a második félidő derekán Antonio Di Natale megduplázta csapata előnyét. Ekkor gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés, bár a 77. percben Bolzoni Calaio passzából szépíteni tudott.

Lazio - Parma

Sokáig úgy tűnt, hogy a forduló vesztese a Lazio lehet, amely jelenleg az olasz bajnokság legjobb formában lévő csapata. Hiába volt ott Eduardo Reja kezdőjében Klose, Cissé és Brocchi is a Parma szurkolói már talán elkönyvelték csapatuk számára az egyik pontot. Aztán jött a 86. perc és jött Sculli, akinek gólja végül három pontot ért az egyik éllovasnak.

Serie A, 11. forduló:
AC Milan-Catania 4-0 (2-0)
Gólszerző: Ibrahimovic (7. – 11-esből), Robinho (24.), Seedorf (69.), Zambrotta 72.)

Udinese-Siena 2-1 (1-0)
Gólszerző: Basta (2.), Di Natale (64.), illetve Bolzoni (77.)

Szombaton:
Novara-AS Roma 0-2 (0-0)
gól: Krkic (73.), Osvaldo (76.)

Palermo-Bologna 3-1 (1-0)
gól: Zahavi (13.), Silvestre (52.), Ilicic (74.), illetve Ramirez (87.)
A vasárnapra kiírt Genoa-Internazionale és Napoli-Juventus mérkőzést az ítéletidő miatt elhalasztották.