La Liga

Drámai hajrá után szerzett pontot a Barca Bilbaóban

A Barcelona 2-2-es döntetlent játszott vendégként az Athletic Bilbaóval a spanyol labdarúgó-bajnokság 12. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén. A Bilbao jól tartotta magát a címvédő ellen, Ander Herrera révén vezetést szerzett, de Fabregas négy percen belül egyenlített. A találkozó aztán drámai végkifejletet vett, Piqué öngóljával a Bilbaónak állt a zászló, de Lionel Messi az utolsó utáni pillanatban pontot mentett a katalánoknak.

Az az első perctől nyilvánvaló volt, hogy az Athletic Bilbao ellen nem számíthat könnyű mérkőzésre a címvédő, a baszk csapat egyenrangú ellenfele volt a katalánoknak. Olyannyira, hogy a 20. percben vezetést szerzett a Bilbao: Susaeta iramodott meg a jobb oldalon, visszagurított Ander Herrerának, aki 15 méterről csavart a bal felső sarokba (1-0). A 22 éves középpályás 896 perc után szakította meg Víctor Valdés góltalansági szériáját.

Gyorsan egalizált a Barca, a 24. percben Abidal ívelt be balról, Fabregas pedig 11 méterről a bal sarokba bólintott (1-1).

Az első félidő hátralévő részében a Barcelona dominált, de az Athletic jól védekezett, a 30. percben Iniesta mehetett volna kapura, de Iraizoz mellett nem tudta elvinni a labdát, illetve Messi a 38. percben a jobb alsó mellé gurított, másik oldalon a 36. percben Muniain lövését Valdés védte. 1-1-gyel vonultak szünetre a felek.

A zuhogó esőben, teljesen felázott pályán rendezett összecsapáson a katalán elitalakulat közel állt ahhoz, hogy az idény során először vereséget szenvedjen, de Lionel Messi a 91. percben egyenlíteni tudott.Bilbaóban a szakadó eső miatt a természettel is harcoltak a játékosok, a mérkőzés sokáig döntetlenre állt, a hazaiak keményen tartották magukat, és a 80. percben szerencsés góllal ismét náluk volt az előny: jobb oldali sarokrúgás után Llorentéről Piquére pattant a labda, onnan pedig a kapuba (2-1). A Barca tíz emberrel rohamozott, az Athletic 11 játékossal védekezett, Iraizoz bravúrt bravúrra halmozott, de jött Messi, és a hosszabbításban pontot mentett a katalánoknak: egy védelmi hiba után az argentin elé került a játékszer, a támadó pedig a bal alsóba helyezett (2-2).

A drámai befejezés után pontosztozkodással zárult az Athletic Bilbao-Barcelona összecsapás, a baszkok már-már elvették a címvédő április 30. óta tartó veretlenségét (Real Sociedad, 1-2), de a leginkább Madridban örülhetnek, a Real immár három ponttal vezet a Barca előtt.