A Schalke Hannoverben játszotta idei első döntetlenjét

A Schalke 04 2-2-es döntetlent játszott a Hannover otthonában a német labdarúgó-bajnokság 12. fordulójának vasárnapi mérkőzésén. Pukki révén a vendégek kerültek előnybe, de Papadopulosz öngóljával gyorsan egyenlítettek a hazaik. A második félidőben Abdellaoue fejesére a duplázó Pukki válaszolt. A Királykékek először ikszeltek a szezonban.

A Hannover hazai pályán döntetlent ért el a forduló előtt még második Schalkéval a német labdarúgó-bajnokság 12. körének vasárnapi játéknapján.

A vendégek már a mérkőzés elején könnyedén előnybe kerülhettek volna, de Benedikt Höwedes ziccert hibázott, a 2. percben bal oldali szöglet után a továbbfejelt labdát a védő pár méterre a kaputól, tisztán az égbe lőtte.

Az első percek után némi fölénybe került a Hannover, a 8. percben Pinto beadására Unnerstallnak kellett vetődnie. Bár a Schalke támadójátékából eleinte hiányzott az arccsonttörés miatt maródi Klas-Jaan Huntelaar, de a félidő közepén nélküle is megszerezte a vezetést az utóbbi percekben már domináló vendégcsapat: Raúl ugratta ki a jobb szélen Fuchsot, aki középre passzolt Pukkinak, Zieler kifutott kapujából, a finn csatár pedig 12 méterről a hálóba gurított (0-1).

Mindössze két percig vezettek a Királykékek, Pander szabadrúgása után a menteni igyekvő Papadopulosz a saját kapujába bólintott (1-1). A gól után felpezsdült a mérkőzés, a 33. percben Pander 17 méterről jobbról tekert kapura egy szabadrúgást, fél méterrel fölé. A hajrában már egyértelműen a hazai csapat irányított, a Schalke középpályája nagyon szellős volt.

Térfélcsere után az 56. percben Pukki majdnem lemásolta első gólját, de ezúttal centikkel a jobb alsó mellé gurított Zieler lába alatt. Az ellentámadásból Ya Konan jobbról helyezett a hosszú alsó mellé 18 méterről.

Az 59. percben fordítani tudott a Hannover, szépen végigjátszott támadás végén Schlaudraff jobbról, külsővel tekerte be a labdát középre, Abdellaoue a hálóba fejelt (2-1).

A Schalke nem adta fel, a 74. percben egy gyors labdaszerzést követően Farfán megiramodott a jobb szélen, befelé cselezett, majd Pukkihoz passzolta a labdát, aki jobbról, éles szögből helyezett a jobb alsóba (2-2).

A hajrában a vendégeknek volt több lehetőségük a gólszerzésre, de Zieler háromszor is nagyot mentett, Holtby két helyzeténél és Raúl lövésénél. A másik kapu előtt Rausch veszélyeztetett, mellé pörgetett. Az első 25 percet leszámítva izgalmas, fordulatos mérkőzésen 2-2-es döntetlent játszott a Hannover és a Schalke, a Bányászok először ikszeltek az idényben. A forduló előtt még második Schalke az ötödik helyre csúszott a tabellán.