Meg kellett küzdenie a győzelemért a Man. Citynek Buzsákyék ellen

A Manchester City 3-2-re győzött a Queens Park Rangers otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának szombati mérkőzésén. A QPR jól kezdett, a 28. percben a vezetést is megszerezte, de a City Dzeko góljával még a szünet előtt egyenlített. A második félidő elején már a vendégek vezettek, a hazaiak még vissza tudtak kapaszkodni, de Yaya Touré bombafejesére már nem volt válasz. Roberto Mancini csapata továbbra is veretlen, és vezeti a tabellát. Neil Warnock nem nevezte a találkozóra a sérüléssel bajlódó Buzsáky Ákost.

A QPR jól kezdett, a 28. percben a vezetést is megszerezte, de a City Dzeko góljával még a szünet előtt egyenlített.

Az első tíz percben rengeteg hibával játszott Roberto Mancini csapata, és a folytatásban sem azt mutatta, amit az utóbbi időben láthattunk az éllovastól. A Queens Park Rangersnek megvolt a lehetősége, hogy kihasználja a City váratlan gyengélkedését, így is történt a 28. percben Barton jobbról, az alapvonal közeléből ívelt előre egy szabadrúgást, Bothroyd Richards és Szavics között fejelt a hálóba (1-0).

A kékmezesek nem tudtak mit kezdeni a helyzettel, a 33. percben kis híján kétgólos hátrányba kerültek,  Mackie 12 méterről jobbról lőtt, Hart védett nagyot, majd Helguson fejesénél is.

A 43. percben az addig borzasztóan játszó Edin Dzekónak sikerült egyenlítenie, Anton Ferdinand mellett elvitte a labdát, majd balról a jobb alsóba helyezett (1-1). Az első félidőben magához képest gyengén teljesítő City még a szünet előtt visszakapaszkodott.

A második játékrészre feljavult a City, az 53. percben már vezetett, Dzeko laposan adott középre balról, Silva a jobb alsóba pörgetett (1-2). A következő percekben Dzeko és Agüero kísérletezett többször is, eredménytelenül, a QPR viszont egalizált: a 69. percben Bothroyd fejesébe még Helguson is beleért (2-2).

A "Polgárok" gyorsan válaszoltak, Kolarov ívelt be balról, Yaya Touré középről, 11 méterről bólintott védhetetlenül a hálóba (2-3).

A QPR-nak lett volna lehetősége az újbóli egyenlítésre, a 82. percben Barton szabadrúgása után Helguson lőtt, a felső léc mentette meg Joe Hartot. A Manchester City végül 3-2-re nyert, de a szezonban eddig látott fölényének most sokáig nyoma sem volt.