Szardínián is veretlen maradt a Lazio

A Lazio vendégként 3-0-ás győzelmet aratott a Cagliari felett az olasz labdarúgó-bajnokság 10. fordulójának zárómérkőzésén. A rómaiak már hét forduló óta veretlenek a Serie A-ban, míg a szárdoknak négymeccses veretlenségi szériája szakadt meg vasárnap este, egyben először kaptak ki saját közönségük előtt az idényben.

A Lazio vendégként 3-0-ás győzelmet aratott a Cagliari felett az olasz bajnokság 10. fordulójának zárómérkőzésén.

A 39. percig csendesen telt a mérkőzés, valamirevaló helyzet nélkül, így a Senad Lulic a semmiből szerzett vezetést a Laziónak egy remekül eltalált lövéssel, 19 méterről, középről csavart a kapu bal oldalába (0-1).

A Cagliari a 42. percben egyenlíthetett volna, ekkor Nainggolan tüzelt a kapu jobb oldala mellé. A vendégek viszont még a lefújás előtt növelték előnyüket, a 44. percben Cissé ívelt jobbról Miroslav Klose fejére, a német csatár az ötösről vetődve fejelt a hálóba (0-2).

Az iram a második félidőre sem pörgött fel, a szardíniaiak talán legnagyobb helyzete a 77. percben volt, amikor Thiago Ribeiro fejelt az ötös vonaláról a bal alsó mellé. A rómaiak kényelmesen tartották előnyüket, és az első játékrészhez hasonlóan a másodikban is a végén "találtak" gólt, 88. percben a csereként beállt Tomasso Rocchi Cristian Ledesma szabadrúgás után fejelt, Agazzi nagy bravúrral a felső lécre tolta a labdát, de az balszerencséjére visszahullott Rocchi elé, aki másodjára lábbal már eredményes volt (0-3).

A Lazio unalmas meccsen 3-0-ra nyert, ezzel feljött a harmadik helyre a tabellán.

Serie A, 10. forduló:
Cagliari-Lazio 0-3 (0-2)
Gólszerző: Lulic (39.), Klose (44.), Rocchi (88.)

Bologna-Atalanta 3-1 (1-1)
gól: Di Vaio (45., 11-esből), Ramirez (48.), Loria (68.), illetve Denis (7.)

Fiorentina-Genoa 1-0 (1-0)
g: Lazzari (41.)

Lecce-Novara 1-1 (1-1)
g: Strasser (32.), illetve Rigoni (44., 11-esből)

Parma-Cesena 2-0 (1-0)
g: Paletta (41.), Lucarelli (72.)
Udinese-Palermo 1-0 (1-0)
g: Di Natale (38.)
Siena-Chievo 4-1 (1-0)
gól: Destro (25., 57.), D,Agostino (61.), Calaio (94.), illetve Moscardelli (75.)