Indiai Nagydíj

Vettel megállíthatatlan! Ismét könnyedén nyerte az időmérő edzést

A már világbajnok német pilóta mögött Hamilton végzett a második helyen, a másik red bullos Webber pedig a harmadikon, de a brit rajtbüntetése miatt csak az ötödikről indulhat.

Vettel újra biztosan nyert - Fotó: AFP

1. szakasz

Elsőként a két Lotus hagyta el a boxutcát, majd jött a többi versenyző is. Alonso másodikra 1:27.478-at futott, amivel egy ideig az első helyen állt. Ezt követően Hamilton, majd Vettel vette át az első pozíciót. Glock a Virginnél váltóhibával küszködött, első mért köre után már nem tudott többet kijönni. Button annyira gyenge időt ment kemény keveréken, hogy végül lágy gumikon ment ki a pályára, majd Massa és Rosberg is hasonlóan cselekedett. Némi meglepetésre Petrov állt az élre 1:26.189-cel. Schumacher is a lágyon küzdött a bentmaradásért, feltartották ugyan, de végül ő és Button is bejutott a Q2-be. Az első szakasz végén Kobajasi, Kovalainen, Trulli, Ricciardo, Karthikeyan, D'Ambrosio és Glock búcsúzott.

2. szakasz

A két Renault ment ki elsőként a pályára, majd Vettel 1:24.657-tel adta meg az alaphangot. Hamilton és Alonso feljött a 2. és a 3. helyre, nem sokkal az etap vége előtt a két Force India is kiment a pályára. Végül a Red Bull, a Ferrari és a McLaren két pilótája, valamint Rosberg mellett a két Toro Rosso és Sutil jutott tovább. A 11. helyről Petrov, mögüle Schumacher, Di Resta, Maldonado, Senna, Barrichello, Pérez rajtolhatna, de az orosznak 3, a mexikóinak 5 rajthelyes büntetése van.

3. szakasz

Hamilton jött ki elsőnek, 1:26.430-cal nyitott, de az első kör meglepetése Alonsóé volt, aki egy 1:24.586-tal kezdte az utolsó szakaszt. Vettel néhány századdal felül tudta múlni a spanyolt, de izgalmas utolsó percek elé néztünk. Hamilton csak 37 ezreddel volt a címvédő mögött, de ő három helyes rajtbüntetéssel számíthatott. Aki kint volt, bement egy második szett gumiért, de Button az első 5 percben nem is futott mért kört, csak egy esélyt adott magának gumispórolás miatt. Vettel javított még az idején, 1:24.178-cal magabiztosan nyerte az időmérőt, Massa pedig rázókőre tette a kocsit és összetörte. Az első helyen Vettel végzett tehát, őt Hamilton, Webber, Alonso, Button, Massa és Rosberg követi majd.Ezzel a német idén 13. első rajthelyét szerezte, a Red Bull csapat pedig a 16.-at.