Premier League előzetes

Londoni rangadó a középpontban

A szezont gyengén kezdő, de legutóbbi négy meccsét zsinórban nyerő, egyre inkább magára találó Arsenal a városi rivális, a tabellán harmadik Chelsea vendége lesz a Premier League hétvégi, 10. fordulójának slágermérkőzésén.  Az egy hete az Old Traffordon megsemmisítő vereséget szenvedő Manchester United Liverpoolba utazik, az éllovas City ezúttal a Wolverhampont szórhatja meg. A kapus Bogdán Ádámot egyre gyakrabban bevető Bolton Wanderers az élvonalbeli újonc Swansea stadionjában lép pályára, Gera Zoltán és Fülöp Márton klubja, a West Bromwich Albion a Liverpoolt fogadja.

Everton-Manchester United 13:00
Tv: Digi Sport Plusz
Hathárom-tipp: 2
A fordulót a címvédő liverpooli vendégjátéka nyitja, igaz, Sir Alex Ferguson gárdája a város kisebbik együttese, az Everton ellen lép pályára. Papíron az MU az esélyes, kérdés, mennyire tudta rendezni a sorokat a skót szaktekintély a Citytől elszenvedett 1-6-os zakó után. Az Everton múlt héten három vereség után idegenben verte a Fulhamet, de szerdán hosszabbításban kikapott a Chelsea-tól a Ligakupában, ráadásul a kiállított Royston Drentéhre sem számíthat David Moyes, no meg a sérült Jermaine Beckfordra és Victor Anichebére. Az MU tartalékosan játszott a harmadosztályú Aldershot ellen (3-0), így minden bizonnyal Rooney és Hernández fog rohamozni a Goodison Parkban.

Az elmúlt szezonban a Vajasok 3-3-as döntetlent játszottak hazai pályán a Vörös Ördögökkel, sőt, azt megelőzően, 2010 februárjában 3-1-s győzelmet arattak. 2007 szeptemberében tudott utoljára három pontot szerezni a United az Everton pályáján, a PL megalakulása óta mindössze háromszor. Most égetően szükség lenne erre, pontvesztés esetén a Wolves ellen várhatóan magabiztosan győző City már-már látótávolságon kívülre kerülne a tabella élén.

Az Everton kapitánya, az MU-t tíz évig erősítő Phil Neville meghúzódott a Chelsea ellen, nem lesz ott egykori munkaadója ellen a pályán. A másik oldalon Ashley Young küszködik lábujjsérüléssel, a szeptember 10 óta nem szereplő Tom Cleverley viszont 60 percet játszott a Ligakupában, itt is szóhoz juthat.

Chelsea-Arsenal 13:45
Tv: Digi Sport
Hathárom-tipp:1
Újabb élcsapattal csap össze Arsene Wenger együttese: a Liverpool, a Manchester United és a Tottenham után a Chelsea-t is “kipipálhatja”. A felsoroltak közül mindhárom csapattól vereséget szenvedtek az Ágyúsok. Ugyanakkor lassan, de biztosan az Arsenal szekere is beindulni látszik, legutóbbi négy tétmérkőzését megnyerte, „már” hetedik a tabellán, a Bajnokok Ligájában pedig nyoma sincs a botladozásnak, vezeti csoportját, összességében a legutóbbi nyolc tétmérkőzéséből heten diadalmaskodott. Ennek fényében igazi értékmérő lesz a vendégeknek a derbi, a csapat még közelebb kerülhet az élmezőnyhöz, ha legyűri a Chelsea-t, de ne feledjük, a Stamford Bridge-et legutóbb a Manchester United tudta bevenni a BL negyeddöntőjében április 6-án, a PL-ben pedig február 6-án a Liverpool.

A Kékek a legutóbbi fordulóban – kettős emberhátrányban - kikaptak a Buzsáky Ákost is foglalkoztató Queens Park Rangers vendégeként, hét közben hosszabbításban verték ki az Evertont a Ligakupából, most a bajnokságban javítanának, ellenkező esetben a dobogóról, és a City-United kettősről is leszakadnának. Az Everton elleni 120 perc sokat kivett a csapatból, ráadásul a kiállított Jose Bosingwára és Didier Drogbára sem számíthat André Villas-Boas. Visszatér viszont hárommeccses eltiltásából Fernando Torres. Az Arsenalnál a Ligakupában pihentették a gárda húzóemberét, Robin van Persie-t, játszott viszont Thomas Veramelen, a belga védő a bajnokságbna is visszatérhet bő két hónapos kihagyása után.

A felek eddig 38 alkalommal találkoztak a Premier League-ben, 16-szor az Arsenal nyert, 11 alkalommal a Chelsea, illetve ugyan ennyiszer született döntetlen. Legutóbb 2008 novemberében tudott nyerni a Wenger-csapat vendégként a Kékek ellen, és a két alakulat előző 19 összecsapásából mindössze hármon nyert az Arsenal.

Arsenal-Chelsea - Fotó: AFP

Manchester City-Wolverhampton Wanderers 16:00
Hathárom-tipp: 1
Az ötpontos előnnyel listavezető s az előző körben a címvédő Unitedet 6-1-re elpáholó, legutóbbi öt mérkőzésüket 21-5-ös gólkülönbséggel nyerő gyárvárosiak a 16. helyen szerénykedő Wolverhamptont látják vendégül. Négy napon belül másodszor csapnak össze a felek, szerdán a Carling Cup nyolcaddöntőjében 2-5-re nyert a Molineux Stadionban a City B csapata. A hétközi találkozón tizenegy helyen változtatott az MU elleni rangadóhoz képest az olasz menedzser, Joe Hart, Vincent Kompany, Joleon Lescott, Yaya Touré, David Silva, Mario Balotelli és Sergio Agüero pihenhetett. Most Manchesterben hasonló gólzáporos győzelem várható Roberto Mancini fiaitól, úgy, hogy várhatóan néhány kulcsember ismét kimenőt kap, hiszen a jövő héten a BL-ben kell újra bizonyítaniuk. A Wolves az Etihad Stadionban még sosem győzte le a Cityt, legutóbb 1999-ben nyertek a Farkasok Manchester kék felében, a Maine Roadon 1-0-ra.

West Bromwich Albion-FC Liverpool 18:30
Jó formában van a West Brom, elmúlt két bajnokijukat megnyerték, a Wolves és a városi rivális Aston Villa ellen, összességében négy találkozó óta veretlenek a Premier League-ben. A jó sorozatot szurkolóik előtt folytathatják, ezúttal egy igazi nagyhal, a Liverpool akadhat Roy Hodgson és csapata horgára. A Vörösök a bajnoki United és az újonc Norwich elleni – kínos – döntetlen után a Ligakupában Luis Suárez vezérletével kiverték a Stoke Cityt, de PL-ben a sok elhullajtott pont után égető szükségek lenne a három pontra, ha nemzetközi kupában akarnak indulni jövőre. Ebben akár Gera Zoltán is megakadályozhatja őket, régóta húzódik már debütálása régi-új csapatában, a Villa ellen Hodgson nem akarta megbontani a győztes csapatot a középpályás néhány percnyi játékáért cserébe, de a Pool ellen végre eljöhet a magyar válogatott csapatkapitányának ideje, Gera május 22-én szerepelt utoljára tétmérkőzésen (ha a tartalékbajnokságot nem soroljuk ide).

Roy Hodgson tavaly ősszel még a Liverpoolt irányította, kevés sikerrel, tavasszal, hazai pályán sikerre vezette a West Bromot korábbi munkaadója ellen (2-1), a felek további kilenc összecsapását a PL-ben viszont a Liverpool nyerte. Április 2. előtt 1981-ben nyert utoljára a WBA a Vörösök ellen, vagyis 33 mérkőzésen kétszer hagyták el győztesen a pályát.

A West Brom jubilál szombaton, ez lesz 200. fellépése a Premier League-ben, és a 100. hazai pályán. Siker esetén 2002 után ünnepelhet újra sorozatban három győzelmet a klub. A védőiknek azért jó lesz ügyelniük, mert a Liverpool legutóbbi öt vendégjátékán tizenhatszor volt eredményes a Hawthornsban.
Ami a hiányzókat illeti, a hazaiaknál Shane Loing hat hétre kidőlt, Somen Tchoyi vagy Simon Cox lehet Peter Odemwingie partnere a támadósorban. A Carlin Cup hősének, Luis Suáreznek a bokája rakoncátlankodik, míg Lucas Leiva eltiltása lejárt.