A Liverpool könnyedén verte a West Bromot, Gera ezúttal sem jutott szóhoz

A Liverpool 2-0-ra verte idegenben a West Bromwich Albiont az angol labdarúgó-bajnokság 10. fordulójának szombati mérkőzésén. A Vörösök már az első félidőben kialakították a végeredményt Charlie Adam büntetőjével és Andy Carroll góljával. A hazaiaknál ott volt a cserepadon a már teljesen egészséges Gera Zoltán, de nem cserélte be menedzsere, ahogyan Fülöp Márton is kispadon foglalt helyet. A WBA keserédesen jubilált, ugyanis ez volt a 200. mérkőzése a Premier League-ben, és a századik hazai pályán.

A Gera Zoltán és Fülöp Márton nélkül felálló West Bromwich Albion saját stadionjában kétgólos vereséget szenvedett a Liverpool együttesétől az angol labdarúgó-bajnokság tizedik fordulójának szombati játéknapján.Az első percekben a Liverpool volt veszélyesebb a Hawthornsban, előbb Charlie Adamé tüzelt - igaz, jócskán fölé - 17 méterről, majd a skót bal oldali szöglete után Andy Carroll fejelt a kapu mellé. A 8. percben Luis Suárez esett el jó ütemben Jerome Thomas mellett, Lee Mason kissé nagyvonalúan tizenegyest ítélt, amit Adam váltott gólra (0-1).

23. percben újabb büntetőgyanús szituáció történt, Steven Reid kezéről pattant a labda az alapvonalon túlra. A Liverpool fölényben és jóval veszélyesebben játszott a hazaiaknál, míg Pepe Reinának nem kellett nagy bravúrt bemutatnia.

A 37. percben Suárez hat méterről a kapu fölé bombázott - előtte nem sokkal szabadrúgásból tüzelt fölé -, a 43. percben Carroll bólintott kissé erőtlenül Ben Foster kezébe. A ráadás első percében Carroll aztán gondoskodott róla, hogy nyugodtan vonulhasson csapata a szünetre, egy hazai hibát követően kontrázott a Poll, Suárez jobbról Carrollhoz passzolt, aki 14 méterről nem hibázta el a ziccert (0-2).

Szünet után a 47. percben volt a West Brom első komoly helyzete, Tchoyi jobbról lőtt a hosszú alsó felé, centikkel tévesztett célt. A vendégeknél Suárez mozgolódott, de az 51. percben Foster elcsípte előle a labdát, majd csúnyán az égbe bombázott.  A 65. percben Enrique éles szögből leadott lövését szedte ki Foster a bal felsőből. A hajrára kissé leült a mérkőzés, maradt a 2-0-ás végeredmény. A Liverpool jól gazdálkodott helyzeteivel az első 45 percben, míg az elmúlt hetekben vitézkedő WBA megszorongatni sem tudta a Vörösöket.

Roy Hodgson ezúttal sem cserélte be Gera Zoltánt,továbbra is várat magára középpályás bemutatkozása a birminghamieknél.