Az Arsenalt ismét Van Persie vezette győzelemre

Az Arsenal 3-1-re verte a vendég Stoke Cityt az angol labdarúgó-bajnokság 9. fordulójának vasárnapi játéknapján. Az Ágyúsok Gervinho révén szeretek vezetést a 27. percben, Peter Crouch néhány percen belül egyenlített, de a második félidőben a csereként beállt Robin van Persie Gervinhóval karöltve győzelemre vezette a londoniakat.

Az Arsenaban ismét Robin van Persie volt a nyerő ember, a csereként beállt holland támadó duplájával 3–1-re győztek a londonaik a Stoke ellen

Arsenal-Stoke CityAz Arsenal lendületesebben kezdett, az első helyzet Mikel Artetáé volt, a 12. percben távoli lövése jócskán elkerülte a kaput. Tíz perccel később Aaron  Ramsey csak centikkel tüzelt középről a jobb alsó mellé, majd a walesi 27. percben Gervinho elé tálalt, az elenfántcsontparti 8 méterről gurított a hálóba (1-0). Megérdemelten vezetett az Arsenal, de nem sokáig, a 34. percben egy visszafejelt labdát Peter Crouch egy méterről a kapuba segítette (1-1). Az Ágyúsokon ezúttal is Robin van Persie segített, a csatár a cserepadról beszállva a 73. percben Gervinho visszagurított labdáját lőtte az ötös jobb sarkáról a kapuba (2-1). A csapatkapitány a 82. percben duplázott, ezúttal is Gervinho volt az előkészítő, balról adott be, a középen érkező holland a hálóba vágta a labdát (3-1).

Győzelemmel jubilált Arsene Wenger együttese, ez volt a csapat 100. Premier League-mérkőzése az Emirates Stadionban.

Fulham-Everton

A vendégek már a 3. percben vezettek Royston Drenthe találatával. Az állás sokáig 0-1 volt, Bryan Ruíz a 68. percben egalizált, ha az utolsó percekben két gólt is szerzett a liverpooli együttes, és zsinórban három vereség után tudott nyerni, míg a Fulham sorozatban harmadszor, a PL-ben másodszor kapott ki.