A Werder történelmi meccsen ikszelt Augsburgban

1-1-es döntetlennel zárult a Bundesliga 10. fordulójának pénteki nyitómérkőzése, az Augsburg-Werder Bremen találkozó. A "történelmi" meccsen - a felek még soha nem találkoztak a Bundesligában - Axel Bellinghausen szerzett vezetést az újoncnak, Claudio Pizzaro a hajrában egyenlített. A perui csatár hetedik találatát jegyezte az idényben. A brémaiak két vereség után szereztek újra pontot.

Az újonc Augsburg az első perctől agresszív, bátor védekezést mutatott be, és a kontrákra épített. A Werder fölényben játszott, de több nagy helyzetet is elpuskázott az első félidőben. Az első percben Aaron Hunt ívelt a kapu előterébe egy szabadrúgást, a pattogó labdát végül megfogta a kézsérüléssel bajlódó, és ezért speciális kesztyűben védő Simon Jentzsch. A másik oldalon Mölders maradt le centikkel Bellinghausen jobb oldali beadásáról. A 8. percben Ignjovski tüzelt 17 méterről, középről a jobb alsó mellé, a 21. percben ismét Jentzsch védett nagyot, Hunt szabadrúgása után Rosenberg fejelt, a kapus a felső lécre tolta a labdát.

Jó játékot hozott az első félidő, de gólt csak a másodikban láthattunk, meglepetésre először az Augsburgtól. A 49. percben nagy védelmi hibát vétett a Werder, a balszélen Wolftól könnyedén szerzett labdát Mölders, visszasarkazta Bellinghausennek, aki közelről a bal alsóba vágta azt (1-0).

A Werder támadójátéka egyre kilátástalanabbá vált, de a 68. percben "találtak" egy gólt: bal oldali sarokrúgás után a továbbfejelt labdát Claudio Pizzaro fejelte a hálóba néhány méterről (1-1). Az Augsburg gólja után kissé leült a mérkőzés, majd az egyenlítő találat után felpezsdült, mindkét csapat a három pontért hajtott. A 75. percben Jentzsch védett nagyot Pizzaro közeli lövésénél, majd a perui a 81. percben a kapusba lőtt ziccerben. A hosszabbításban a Werder egy tizenegyesért reklamált, de Knut Kurcher bíró továbbot intett. A Werder jobb volt ellenfelénél, de rengeteg helyzetet hagytak ki, csak magukat okolhatják a játékosok az elhullajtott pontokért.

Claudio Pizzaro a 150. találatát jegyezte a Bundesligában. A Werder színeiben 77, a Bayern játékosaként 73 gólt szerzett.