Kézilabda

Iváncsiké volt az egyik legszebb gól, Fero Sulc a legjobbak közé került

Az MKB Veszprém az Atlético Madridtól, a Pick Szeged pedig az Ademar Leóntól kapott ki a férfi kézilabda Bajnokok Ligája harmadik fordulójában, de részsikereket fel tudtak mutatni a csapatok, amelyeket az európai szövetségi is elismert. Iváncsik Tamás egyik gólját a hétvége egyik legszebbjének választották, Frantisek Sulcot pedig a legjobb hetesbe válogatták.

Frantisek Sulc próbál kapura lőni a Pick Szeged-THW Kiel férfi kézilabda Bajnokok Ligája-mérkőzésen 2011 szeptemberében

Az A csoportban már a harmadik forduló után kialakulni látszik, hogy mely csapatoknak van esélyük a jó szereplésre. A Barcelona simán legyőzte a svéd Sävehofot, és hibátlan, csakúgy, mint a svájci Schaffhausen otthonában jóval nehezebben, egy góllal nyerő Croatia Zagreb. Mögöttük a francia Chambéry áll, amely könnyedén múlta felül idegenben a Bosna Sarajevót.

A B csoport, amelyben az MKB Veszprém is szerepel, jóval szorosabb, hiszen a magyar bajnok előtt az Atlético Madridnak és a Füchse Berlinnek is 5-5 pontja van. A német együttes a Silkeborgot tudta idegenben legyőzni, az első fordulóban Mocsai Lajos csapatától kikapó lengyel Kielce pedig nagy meglepetésre az orosz Csehovszki Medvegyi otthonából hozta el a két pontot.

A C jelű hatosban a Hamburg egyedüliként őrzi hibátlan mérlegét, a harmadik fordulóban a macedón Metalurgot kapta el a német bajnok, míg a Cimos Koper a Constantát, a Wisla Plock pedig a Szentpétervárt győzte le.

A Szeged csoportjában, a D-ben a Tisza-partiakén kívül egyet rendeztek a múlt héten, amelyen a Montpellier kilenc góllal bizonyult jobbnak, mint a Partizan Beograd.