Van Persie mentette meg az Arsenalt

Az Arsenal 2-1-re nyert a vendég Sunderland ellen az angol bajnokság 8. fordulójának vasárnapi mérkőzésén. Az Ágyúsok már a 30. másodpercben vezettek, de Sebastian Larsson remek szabadrúgásgóljával egyenlítettek a Fekete Macskák, a három pontot a duplázó Robin van Persie-nek köszönheti az Arsenal, a csapatkapitány szintén szabadrúgásból talált be másodszor.

Az Ágyúsok már a 30. másodpercben vezettek, de Sebastian Larsson remek szabadrúgásgóljával egyenlített az ellenfél, a három pontot a duplázó van Persie-nek köszönheti az Arsenal.

Gyorsan, 30 másodperc után előnybe került az Arsenal: Robin van Persie 14 méterről vágta a bal sarokba (1-0). A folytatásban is fölényben, régi önmagát idézve játszott a hazai alakulat, és csak magukat okolhatták a játékosok, hogy nem vezettek több góllal. A 12. percben van Persie óriási lehetőséget hagyott ki, 13 méterről emelte a labdát Mignolet kapus fölött, de a játékszer a jobb oldali kapufáról kifelé pattant. Két perc múlva a holland távolról lőtt a jobb sarok mellé, majd Gervinho csinálta meg magának a helyzetet, de fölé tüzelt.

A Sunderland sokáig kereste magát, a 27. percben alakított ki először veszélyes helyzetet, Szczesny rosszul mozdult ki, Sessegnon elvitte mellette a labdát, végül felszabadítottak a védők. Aztán a 31. percben jóformán előzmény nélkül egalizált a vendégegyüttes, Sebastian Larsson középről elvégzett szabadrúgásból, 30 méterről tekert a sorfal fölött a jobb felsőbe, Szczesnynek esélye sem volt elérni (1-1).

A gól után, a félidő második felére feljavult a Sunderland, bátran, veszélyesen játszottak, a 35. percben Cattermole közeli fejesénél védett nagyot a lengyel portás, a hosszabbításban Larsson fejelte vissza a labdát Colbacknek, aki fölé lőtte.

Az Ágyúsok a második felvonásban is uralták a mérkőzést, jóval többet birtokolták a labdát, de a támadásokba rendre hiba csúszott. A 65. percben van Persie 8 méterről, balról vette célba a rövid sarkor, célozta meg, Mignolet lábbal hárított, majd a csereként beálló Andrej Arsavin cselezgetett a bal oldalon, 12 méterről lőtt, a kapu mellé. Akcióból nem, de szabadrúgásból újabb gól született: a 83. percben van Persie 24 méterről, jobbról gyönyörűen csavart a rövid felsőbe (2-1). A középkezdés után Dzsi Dong-Won egyenlíthetett volna, de lesről talált a hálóba.

Nyert az Arsenal, a szezonban harmadszor és a fontos három pontot begyűjtve a 10. helyre lépett fel a tabellán.