Férfi kézilabda BL

Győztes jubileum - A Veszprém remekelt a Silkeborg ellen

Az MKB Veszprém férfi kézilabdacsapata a dán Bjerringbro Silkeborgot látta vendégül a Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában. A bakonyiak célja hazai pályán a győzelem volt, amivel megőrizhették helyzeti előnyüket, amit a Kielce elleni idegenbeli győzelemmel szereztek.

A magyar bajnok egy hete a lengyel Kielce otthonában remekül kezdett, míg a dán alakulat hazai pályán az Atlético Madrid ellen szenvedett vereséget.

A korai gólváltás után sorozatban háromszor volt eredményes az MKB, majd két dán találatot követően visszaállt a korábbi különbség. A vendégek könyörtelenül kihasználtak minden hibát, így nem volt esély a komolyabb előny kiharcolására. Még 9-5 után sem, mert gyorsan 10-8-ra módosult az állás.

A továbbra sem tudta redukálni a hibák számát a Veszprém, és a 20. percben 11-10 állt az aréna eredményjelzőjén. A hazaiak cserékkel frissítettek, a dánok ezt nem bírták, és 13-10-nél időt kértek. Ám nem állt meg a hazai henger, így hatgólos előnnyel vonult pihenőre a Mocsai-csapat.

Az addig is remeklő Alilovic bravúrjával indult a második félidő, és a kapus a továbbiakban is nagy mértékben járult hozzá ahhoz, hogy együttesének ne kelljen idegeskednie. A támadásokban sokkal jobb volt a Veszprém, gyakorlatilag minden posztról sikerült betalálni.

A 40. percben 22-16 volt az állás, és végképp megroppant a Silkeborg. A folytatásban már minden bejött a magyar bajnoknak, és a hátralévő időben "gálázott", a végén kis könnyelműség is belefért.

A Veszprém jövő szombaton a Ciudad Realként sikert sikerre halmozó, jelenleg Atlético Madrid néven futó csapat otthonában lép pályára.

A másik magyar BL-érdekelt, a Pick Szeged most vasárnap a dán Köbenhavn vendége lesz.

A Veszprém magabiztosan nyert - Fotó: MTI

A részletes tudósítást alább nézhetitek meg.

60. perc: Vujin újra eredményes volt, majd Petersen megpattanó lövése is elpattogott a kapuig. 32-25

59. perc: Vilovski gyors indulás után lőtt gólt, Baagoe is eredményes volt. 31-24

58. perc: Az időkérés után Császár lövését védte lábbal Green, majd Tuzolanáét Alilovic.

57. perc: Baagoe fordult le, pattinva lőtt a Veszprém kapujába. Mocsai Lajos időt kért. 30-23

56. perc: Mads Nielsen góljára Vujin válaszolt, maradt a nyolcgólos különbség. 30-22

55. perc: Tuzolana volt eredményes, a Silkeborg kapujába Green állt be, és rögtön védett is. 29-21

54. perc: Hazai labdavesztés után Petersen indult, Alilovic azonban védett. Terzics a negyedik gólját szerezte. 29-20

53. perc: Baagoe középről lőtt átlövésből a jobb alsóba. 28-20

53. perc: Császár a jobb oldalon tört be, a bal felsőbe lőtt 28-19

52. perc: Terzics lépéshibája után Petersen indult, és ziccerből gólt is szerzett. 27-19

51. perc: Ilyést állították ki két percre, Mads Hansen pontatlanul lőtt.

50. perc: Alilovic védett, Iváncsik Gergőé lett a kipattanó. Császár bejátszása után Sulic lőtt gólt. 27-18

49. perc: Vujin átlövésből lőtt nagy gólt a jobb felsőbe. 26-18

48. perc: Arrhenius Mads Nielsen bejátszása után lőtt gólt. 25-18

47. perc: Sulic harcolt ki hétméterest, Vujin ezúttal bevágta a jobb alsóba. 25-17

46. perc: Sulic mellé lőtt, Petersen a bal szélről a kapu jobb oldalába. 24-17

45. perc: Lauge lövését blokkolta Sulic, majd Hansen bedobás után fölé lőtt.

44. perc: Hansen jobbra tartó lövését védte szépen Alilovic. Vujin a bal oldalról lőtt a hosszúba. 24-16

43. perc: Vujin a jobb kapufára lőtte a hetest.

42. perc: Jó blokk után Gulyás indult, eladta a labdát, Sulic újra visszaszerezte. Felállt a támadáshoz a Veszprém, Iváncsik Gergő harcolt ki büntetőt.

41. perc: Vujin pattintott lövése a lécről jött ki, Császár ismételt, ő a kapuba talált. Landin letépné csapattársai fejét. 23-16

40. perc: Tuzolana a jobb oldalról betörve lőtt Alilovic kapujába. 22-16

39. perc: Petersen ütközött keményen Laluskával, de mindketten folytatják.

39. perc: Belemenés miatt vették el a labdát a játékvezetők a dánoktól, Landin egy lövést fogott, Sulic azonban a kipattanó után elpörgette mellette a játékszert. Hansen kétperces kiállítást kapott. 22-15

38. perc: Császár talpról lőtt a bal felsőbe. Érvénytelen gólt lőtt a Silkeborg, de másodszor is gyorsan odaértek a kapunk elé. 21-15

37. perc: Gulyás nagy gólt lőtt átlövőbe felkanyarodva. Majd ő nem ért vissza, szépített a vendégcsapat 20-15

36. perc: Arrhenius nem először vált le beállóban, és gólt lőtt. 19-14

35. perc: Többször visszakerült támadás közben a Veszprémhez a labda, de gólt végül nem sikerült szerezni.

34. perc: Újabb veszprémi gól után elkapkodott támadások következtek mindkét oldalon. 19-13

33. perc: Császár a fal előtt keresztbe futva a jobb oldalról volt eredményes, Kirkegaard szintén jobbról válaszolt. 18-13

32. perc: Perez blokkról megpattanó lövését védte Landin, Arrhenius ezúttal kintről tört be, és gólt szerzett. 17-12

31. perc: A Silkeborg támadott először a második félidőben. Arrhenius beállóból ziccerbe került, Alilovic bravúrral védett lábbal.

Eddig összességében jól alakul a jubileumi 250. nemzetközi mérkőzés a Veszprém számára, noha vannak hibák. A védekezés remekül működik, alig tudtak a rájuk jellemző gyors indításokból gólt szerezni a dánok, jól rendeződik vissza a magyar csapat. Ugyanakkor támadásban talán túl sok a lefelé tartó lövés, amik hárítása a skandináv kapusok, így Niklas Landinnak is specialitásai közé tartozik. Az első félidő utolsó 20 másodpercében szerzett két gól azonban nagyon értékes lehet a végén. 17-11-re vezet a magyar bajnok a szünetben.

30. perc: 11 másodperccel a félidő vége előtt újra hazai labdaszerzés, majd Perez tett még egyet közé egy szép betörés után. 17-11

30. perc: Császár talpról elengedett lövését védte Landin. Sulic szerzett erőszakosan labdát, Császár ziccerből belőtte. 16-11

29. perc: Mocsai Lajos időt kért.

28. perc: Vujin lefelé tartó lövését védte Landin. Tuzolana harcolt ki hétméterest. Petersen a jobb kapufára durrantott.

28. perc: A balátlövő Hansen eddig ritkán lőtt saját posztjáról, most igen, Alilovic védett.

27. perc: Császár balátlövőből ment át a falon, Landin lábai között lőtt gólt. 15-11

27. perc: Hansen megpattanó lövése került a hazai kapuba. 14-11

26. perc: Tuzolana páros lábról felugorva lőtte keményen fejbe Ilyést, a válogatott átlövő gyorsan felkelt.

25. perc: Vujin talpról majdnem agyonlőtte Landint, hazai bedobás után Iváncsik Tamás volt eredményes. 14-10

24. perc: Az időkérés után megint passzívgyanúsan támadtak a vendégek, de sikerült a Veszprémnek labdát szerezni.

23. perc: Kirkegaard sárgája után Landin védett, Carsten Albrektsen, a Silkeborg vezetőedzője időt kért.

22. perc: Jó hosszan támadott a Silkeborg, valahogy begyötörték a labdát. 13-10

21. perc: Remek blokk Császártól, majd újabb védés Alilovictól. Vujin lövését védte Landin, a kipattanót Petersen visszadobta a veszprémi lövőnek, ő másodszor nem hibázott. 13-10

20. perc: Terzics újabb átlövése, újabb hazai gól. 12-10

19. perc: Császár lőtt a jobb alsó mellé, Kirkegaard indításból volt eredményes. 11-10

19. perc: Landin védett nagyot, majd Alilovicnak kétszer is kellett egy támadáson belül.

18. perc: Zvizej harcolt ki hetest, Császár sárgát kapott. Petersen belőtte. 11-9

17. perc: Sulic ziccerét védte Landin.

17. perc: Terzics átlövésből volt eredményes, Alilovic furcsa, de eredményes mozdulattal állította meg a feje felett a labdát. 11-8

16. perc: Labdavesztés után Hansen kikényszerített lövését Alilovic védte, Kirkegaard ismétlésénél tehetetlen volt. 10-8

15. perc: Vujin átlövésből növelte a hazai előnyt. Hansen átlövésből szépített újra 10-7

14. perc: Nagyon gyenge lövés után Landin Kirkegaardot indította, ő befejezte az akciót. 9-6

13. perc: Lauge lövését Alilovic nem tudta védeni, Iváncsik Tamás kiszorított helyzetből pattintotta el a labdát Landin mellett. 9-5

12. perc: Mads Nielsen sárga lapja után Sulic beállóból lőtt gólt 8-4

12. perc: Vujin volt eredményes, majd Alilovic újra nagyot védett. 7-4

11. perc: Terzics eladta a labdát, majd ahelyett, hogy az induló Petersen után ment volna, reklamált, a szélső belőtte. 6-4

10. perc: Hansen lövése a blokkról pattant a hazai kapu fölé, Laluska labdát szerzett, Iváncsik Tamás indult, de Landin védte ziccerét.

9. perc: Arrhenius lábára pattant a labda a Veszprém hatosán. Iváncsik Gergő beállóból volt eredményes. 6-3

8. perc: Terzics a jobb oldalon ment be, gólt lőtt, majd lent maradt. Szerencsére fel tudott kelni. 5-3

8. perc: Mads Nielsen talpról lőtt gólt a szétnyíló védők között. 4-3

7. perc: Terzics talpról gyengén lőtt, Landin védett. Hansen a lécre durrantott. A labda a Silkeborgé.

6. perc: Laluska sárgát kapott, a Silkeborg hetest, Petersen lőtte be. 4-2

5. perc: Alilovic Arrhenius ziccerét védte lábbal, Laluska gólt lőtt a másik oldalon betörésből. 4-1

5. perc: Sulic gyors indítás után ziccerből lőtt a bal alsóba 3-1.

4. perc: Alilovicot hason lőtték, utána Terzics rossz passzát Iváncsik Tamás mentette, majd Ilyés volt ismét eredményes. 2-1

3. perc: Hansen is majdnem elszórta a labdát, de egyenlített. A másik oldalon kapufa 1-1.

2. perc: Császár került egy majdnem eladott labda után ziccerbe, Landin védett.

1. perc: Az MKB Veszprém kezdett, Ilyés talpról lőtt gólt, a másik oldalon Alilovic védett. 1-0

1. perc: A mérkőzés hivatalos kezdődobását a WBA nagyközépsúlyú világbajnok ökölvívója, Balzsay Károly végezte el.

A csapatok bemutatása lezajlott, a hazai szurkolók pedig elénekelték a magyar himnuszt, hamarosan kezdődik a mérkőzés a szinte csurig telt Veszprém Arénában.

18:11: Az bajnokságban eddig hibátlan MKB Veszprém a Bajnokok Ligája első fordulójában a lengyel Kielce otthonában lépett pályára, és bár sokan féltették, a magyar bajnok nagyszerű játékkal 29-25-re nyerni tudott,

18:03: A dán bajnokságban tavaly ezüstérmes Silkeborg a B csoport nagyágyújával, az Atletico Madriddal játszott hazai pályán az első fordulóban, és bár nem állt messze a bravúrtól, végül 30-27-es vereséget szenvedett.

18:00 Eddigi 249 találkozóján a Veszprém 168 győzelmet aratott, 11 döntetlent ért el, és 70 vereséget szenvedett, azaz bőven pozitív a csapat mérlege a nemzetközi porondon.

17:57: Története 250. nemzetközi kupamérkőzésén lép pályára a veszprémi együttes. Az első találkozó 29. évfordulója pénteken volt, hiszen 1982. október 7-én az akkor még VÁÉV Építők néven szereplő csapat a török Yenisehir Istanbul elleni 26-19-es győzelemmel debültált.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája
MKB Veszprém - Bjerringbro Silkeborg 32-25 (17-11)
Veszprém Aréna, Veszprém; Vezetik: Jurinovic, Mrvica (horvátok)
Veszprém: Alilovic, Liszkai (kapusok), Vilovski, Gulyás, Iváncsik G., Schuch, Császár, Iváncsik T., Perez, Vujin, Korazija, Laluska, Ilyés, Hud, Terzics, Sulic
Vezetőedző: Mocsai Lajos
Silkeborg: Landin, Green (kapusok), N. Nielsen, M. Nielsen, Olafsson, Hansen, Lauge, Arrhenius, Kirkegaard, Madsen, Ahle, Baagoe, Kristiansen, Zvizej, K. Nielsen, Schilling, Petersen, Tuzolana
Vezetőedző: Carsten Albrektsen