EURO 2012

A franciák lazán verték Albániát és egy pontra vannak a csoportelsőségtől

Franciaország 3-0-ra verte a vendég albánokat az Európa-bajnoki selejtezősorozat D-csoportjában. Az elsőség az utolsó játéknapon, a francia-bosnyák rangadón dől el, Laurent Blanc együttesének egy pont is elég az üdvösséghez.

Franciaország 3-0-ra verte a vendég albánokat az Európa-bajnoki selejtezősorozat D-csoportjában

A 11. percben már vezettek a franciák, egy szép akció végén Florent Malouda bombázott a hálóba (1-0). A 39. percben Nasri ugratta ki Rémyt, aki éles szögből talált a hálóba (2-0). A franciák végig nagy fölényben játszottak, és a második félidőben újabb gólt szereztek, a 66. percben Réveillére balról tüzelt a hálóba (3-0). A franciák győztek, a csoportelsőség a keddi, Franciaország-Bosznia-Hercegovina derbin fog eldőlni, a galloknak egy pont is elég a közvetlen továbbjutáshoz.