Ribánszki hibája és a sérüléshullám miatt esélye sem volt a Kecskemétnek a Győr ellen

A Győri ETO 4-0-s magabiztos győzelmet aratott a vendég Kecskemét ellen az NB I 11. fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén. A KTE sorsa korán megpecsételődött egy korai tizenegyessel Ribánszki hibáját követően és két kényszerű cserével az első félórában. Tomiszlav Szivics csapatának több nagy lehetősége is volt a gólszerzésre a látványos és rengeteg helyzetet hozzá mérkőzésen, de a Győr fokozatosan bedarálta ellenfelét, a végén kiütéssé alakítva az eredményt.

A Kecskemét lendületesen kezdett, a 2. percben Litsingi 18 méterről eresztett meg kapáslövést, a labda kevéssel elkerülte a bal alsó sarkot. A Győr saját térfeléről sem tudta felhozni a labdát az első percekben, az 5. percben Foxi adott szenzációs passzt Litsinginek, aki nem tudta átvenni és összeütközött Sztevanoviccsal. A kongói középpályás pár perccel később cserét kért.

Kemény küzdelem folyt a pályán, egymást követték a belépők, majd a 11. percben érdekes jelent játszódott le a vendégek tizenhatosán belül, Ribánszky hosszan szöktette magát, összerúgott Aleksidzével, Német Ádám a tizenegyespontra mutatott. Dudás Ádám higgadtan értékesített (1-0).

A gól jót tett a mérkőzésnek, a Győr játéka feljavult, a Kecskemét sok hibával játszott, de volt esélyük az egyenlítésre, a 19. percben Bori erős lövését mentette egy védő fejjel, majd Ebala kísérletét blokkolták.

A 24. percben a Győr is cserére kényszerült, Valentin Babics sem tudta folytatni a játékot.

A 32. percben Ebela is kidőlt Tomiszlav Szivics csapatából, a játékost Radanovic a hátán vitte le a pályáról, az orvosi stáb közben Foxival volt elfoglalva.

Dudás Ádám (középen) duplázott a KTE ellenA 34. percben Gyurcsó iramodott be a jobb szélen, majd 10 méterről célzott a rövid felsőre, Sztevonicsnak kellett nyújtózkodnia. A másik oldalon a 37. percben Dudás távolról kanyarintott a jobb alsó mellé, majd Takács tüzelését blokkolták a védők.

A 41. percben Balogh tette be a labdát szerencsétlenül Dudás 28 méterről elküldött bombájába, a labda védhetetlenül vágódott Ribánszky fölött a hálóba (2-0). A 43. percben még Ji-Paraná vezettt veszélyes akciót, de mellé lőtt Csukics közbeavatkozása miatt. Már a félidőre eldőlni látszott a mérkőzés.

A helyzetek a második játékrészben is gyors egymásutánban követték egymást, a 49. percben Bori beívelése után Szabó fejelte ki a labdát, az 50. perc elején Trajkovics adhatta volna meg a kegyelemdöfést a vendégeknek, de a jobb kapufáról kifelé pattant lökete, Dudás ismétlését védte Ribánszki. Nem sokkal később Sztanisics 10 méterről lőtt, a kapus ismét hárított.  Az 56. percben Csukics 24 méterről, jobbról tűzte kapura a labdát, Sztevanovics mentett, majd Lencse távolról is közelről is a kapu fölé durrantott.

Oda-visszapattogtak a helyzetek, a 64. percben 11-11 volt a kapuralövések aránya. Csertői Aurél idegesen utasítgatta játékosait, akiknek többször is lett volna lehetőségük bebiztosítani a három pontot.

A mérkőzés a félidő második harmadában kissé lecsendesedett, a Kecskemét becsülettel küzdött, de nem tudott gólt szerezni. A 73. percben Völgyi szabadrúgását védte Sztevanovics, és  Lencse majd Mohl is ismét kihagyta a helyzetet.

Nem úgy Trajkovics, Dinjar beadását Ahjupera átlépte, Trajkovics közelről bevágta a hálóba (3-0). A 86. percben Sztevanovics védett nagyot, majd a hosszabbításban Trajkovics tette teljessé a kiütést (4-0).

A Győr megérdemelten nyert, de amellett sem mehetünk el, hogy a mérkőzés menetét alapjaiban meghatározta Ribánszki hibája a 11. percben. Sikerével az ETO átvette a vezetést a tabellán.