Hajnal is részese volt a Stuttgart Kaiserslautern elleni sikerének

A Vfb Stuttgart 2-0-ás győzelmet aratott a Kaiserslautern otthonában a Bundesliga 8. fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén. Az első félidőben gyengén teljesített a VfB, de a második játékrész elejét uralta a vendégcsapat, és húsz perc alatt eldöntötte a három pont sorsát.

A kisebb sérüléséből felépült Hajnal Tamás bő egy hónap után ismét kezdőként lépett pályára a Stuttgartban, Bruno Labbadia ezúttal kissé más poszton, védekező középpályásként szerepeltette a válogatott irányítót. A Kaiserslautern is újfajta hadrendben futballozott, három csatárral.

Az első komoly lehetőség a Stuttgart előtt adódott, a 9. percben Hajnal jobb oldali szögletét követően nem tudtak felszabadítani a hazai védők, Okazaki bombázott a kapu fölé. Ezt követően ziccert rontott a 'Lautern,  a 14. percben Tiffert a kapussal szemben pár méterről Ulreichbe lőtt, majd Sukuta-Pasu 18 méterről lőtt laposan a jobb alsó mellé. A másik oldalon Okazaki fejelt, Trapp hárított, de lengett a partjelző zászlaja les miatt. A 21. percben Petszosz egy visszagurított szabadrúgást tűzött kapura, Ulreich védett, három perccel később Hajnal Tamás csavart egy-két méterrel a kapu fölé egy távoli szabadrúgást.

A félidő hátralévő részére kissé leült a mérkőzés, pontrúgásokból próbáltak helyzeteket teremteni mindkét oldalon, eredmény nélkül.

A 47. percben Hajnal jobb oldali sarokrúgását követően Boulahrouz fejelt kevéssel mellé, a hazaiaknál az 51. percben Tiffert emelt méterekkel a bal alsó mellé.

A második játékrészben támadóbb szellemű VfB az 52. percben egy jobb oldali akció után vezetést szerzett: Hajnal elhozta Kirch mellett a labdát, jobbról középre passzolt, Boulahrouz továbbított, Cacau néhány méterről két védő szorításában a kapuba segítette a labdát (0-1).

Cacau (b) és Boulahrouz voltak a siker letéteményesei

Az 58. perc környékén letáborozott a a 'Lautern a Stuttgart kapuja elé, de nem tudott egyenlíteni. A 62. percben Okazaki csavart balról a rövid felső felé, a 66. percben Shechter lábában maradt benne a gól, Ulreich nagyot védett. A 69. percben Boulahrouz egy szerencsés találattal növelte az előnyt: a 15 méterről, jobbról tüzelt, beadást vártak helyette, a labda egy védőn is megpattant, Trapp csak belekapni tudott (0-2).

A 74. percben nagy volt a tüzijáték Ulreich kapuja előtt, de a hazai alakulat elszórakozta a lehetőségeket. Ahogy telt az idő, a mezőnyben is fölénybe került a Stuttgart. A 86. percben Hajnal lövésébe Rodnei vetődött bele, a végén még Shechter szépíthetett volna. Hajnal a 89. percig volt a pályán, Christian Gentner váltotta.

Győzött a Stuttgart, az eredményt tekintve simán. Az első 45 percben még a Kaiserslautern volt fölényben és dolgozott ki több lehetőséget, de a második felvonás elején letámadta a hazaiakat a VfB, és Boulahrouz irányításával két góllal két vállra fektette Marco Curz együttesét. Az első gól után még benne volt a mérkőzésben az egyenlítés, de Sven Ulreich remekül védett, a végére pedig már koncentrációját is elvesztette a 'Lautern. A vörösmezes gárdának jóval több helyzete volt, de az eredményes kihasználásban a svábok jeleskedtek.