Bajnokok Ligája

Az Arsenal otthonában győzött, megégett Marseille-ben a Dortmund

Az Arsenal megszerezte első győzelmét a Bajnokok Ligájában, a csoportkör második fordulójában hazai pályán 2-1-es sikert aratott a görög Olimpikosz Pireusz felett az F jelű négyesben. A végeredmény már az első félidőben kialakult Alex Oxlade-Chamberlain, André Santos, illetve David Fuster góljaival. A kvartett másik mérkőzésén az Olympique Marseille meglepően simán, 3-0-ra verte a Borussia Dortmundot.

A 18 éves Oxlade-Chamberlain megszerzet első gólját az Arsenalban

Arsenal-Olimpiakosz Pireusz

Az Ágyúsok korán, a 8. percben vezetést szereztek: Oxlade-Chamberlain helyezett a bal alsóba 13 méterről (1-0). A 20. percben már kettővel ment a hazai alakulat, Santos adott be balról, egy védő mentett, a brazil az ismétlésnél nem hibázott (2-0). A 27. percben szépített az Olimpiakosz, Fuster teljesen tisztán fejelhetett a jobb sarokba (2-1). A félidő hajrájában mindkét oldalon voltak helyzetek, 2-1-es hazai vezetéssel vonultak szünetre a csapatok.

A görögök bátran futballoztak a folytatásban is, az Arsenal nem érezhette magát biztonságban, azonban az eredmény már nem változott, így Arsene Wenger együttese győzött hazai pályán, és az eddig megszerzett négy pontjával a kvartett második helyén áll.

Olympique Marseille-Borussia Dortmund

A 20. percben nagy bajba került a Borussia, Ayew lövésével vezetett a Marseille (1-0). A Dortmund nem tudott újítani, a 62. percben már kétgólos hátrányban voltak, Rémy jobbról passzolt a rövid sarokba (2-0). A 69. percben Ayew duplázott, büntetőből is bevette Weidenfeller kapuját (3-0), így a francia együttes értékes győzelmet aratott, és százszázalékos teljesítménnyel vezeti a csoportot. A német bajnok védelme kapitális hibákat vétett, a fekete-sárgák két kör alatt egy pontot tudtak mindössze szerezni. A duplázó Ayew egyébként a hosszabbításban beszedte második sárga lapját.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló:
E csoport
Valencia (spanyol)-Chelsea (angol) 1-1 (0-0)
gól: Soldado (87., 11-esből), illetve Lampard (56.)

Bayer Leverkusen (német)-Genk (belga) 2-0 (1-0)
g: Bender (29.), Ballack (91.)

A csoport állása: 1. Chelsea 4 pont, 2. Bayer Leverkusen 3, 3. Valencia 2, 4. Genk 1

F csoport:
Arsenal (angol)-Olimpiakosz (görög) 2-1 (2-1)
g: Oxlade-Chamberlain (8.), André Santos (20.), illetve Fuster (27.)

Olympique Marseille (francia)-Borussia Dortmund (német) 3-0 (1-0)
g: Ayew (20., 69., a másodikat 11-esből), Rémy (62.)
kiállítva: Ayew (93.)

A csoport állása: 1. Olympique Marseille 6 pont, 2. Arsenal 4, 3. Borussia Dortmund 1, 4. Olimpiakosz 0

G csoport:
Sahtar Donyeck (ukrán)-APOEL Nicosia (ciprusi) 1-1 (0-0)
g: Jadson (64.), illetve Trickovski (61.)

Korábban:
Zenit (orosz)-FC Porto (portugál) 3-1 (1-1)
g: Sirokov (20., 63.), Danny (72.), illetve Rodriguez (10.)
kiállítva: Fucile (45., FC Porto)

A csoport állása: 1. APOEL Nicosia 4 pont, 2. Zenit 3 (4-3), 3. FC Porto 3 (3-4), 4. Sahtar Donyeck 1

H csoport:
BATE Boriszov (fehérorosz)-FC Barcelona (spanyol) 0-5 (0-3)
g: Volodko (19., öngól), Pedro (22.), Messi (38., 55.), Villa (90.)

AC Milan (olasz)-Viktoria Plzen (cseh) 2-0 (0-0)
g: Ibrahimovic (55., 11-esből), Cassano (66.)

A csoport állása: 1. FC Barcelona 4 pont (7-2), 2. AC Milan 4 (4-2), 3. Viktoria Plzen 1 (1-3), 4. BATE Boriszov 1 (1-6)