La Liga

Ötössel küldte haza a Barcelona az Atléticót

A Barcelona 5-0-ra győzött az Atlético Madrid ellen a Primera División hatodik fordulójának szombati esti mérkőzésén. A katalánok óriási fölényben futballoztak az első félidőben, háromgólos előnnyel vonulhattak a szünetre, majd kissé leeresztettek a második játékrészben, de Lionel Messi két szenzációs góljával a hajrában gondoskodott a parádéról.

Courtois-nak esélye sem volt Messivel szemben

Gyorsan nyomatékosította fölényét a Barcelona, a katalánok 26 perc alatt három gólt rámoltak be Thibaut Courtois hálójába. A 9. percben máris kihasználta a vendégvédelem bizonytalankodását a Barca, Xavi ívelt előre a félpályáról, Villa lekezelte a labdát, Pereát átverte, majd hálóba helyezett (1-0).  A 15. percben jött az újabb feketeleves az Atlétinek, Messinek közelről a kapusba lőtt, a kipattanó a menteni szándékozó Mirandáról pattant a hálóba (2-0).

Az Atléticónak köze sem volt a mérkőzéshez az első félórában, a 26. percben Lionel Messi is hozzátette a magáét a terméshez, jobbról befelé haladva három védőt is kicselezett majd a bal alsóba helyezett (3-0).

A 40. percben Febragas emelte át a kint álló kapust, de a labda a felső lécet súrolta. Több mint 70 százalékban birtokolta a labdát a Barcelona, eldőlni látszottak a lényegi kérdések a félidőre.

Gregorio Manzanónak annyiban sikerült rendeznie a sorokat a szünetben, hogy szervezettebben játszottak a madridiak a folytatásban, nem hagytak annyi teret a Barcelonának, a 61. percben Radamel Falcao először jutott el Víctor Valdés kapujáig, fejese mellé szállt. A Barca több nagy lehetősége is volt, de Courtois a 78. percig megúszta újabb gól nélkül. Ekkor ismét megindult a kapu felé Messi megállítani lehetetlen volt, és a bal alsóba pörgetett (4-0).

Az Atlético legnagyobb helyzete Gabi előtt volt, de nem jött össze a szépítés, ehelyett Messi triplázott, a hosszabbításban balról éles szögből lőtte ki a hosszú alsót, Courtois-nak esélyes nem volt (5-0).

A Barcelona 5-0-ra győzött, úgy, hogy látványosan visszavett a tempóból a második félidőre. A Matracosok utoljára 2006 decemberében szereztek pontot a Camp Nouban, gólt utoljára 2009 szeptemberében. A gránátvörös-kékek 2010 szeptembere óta veretlenek otthonukban, idei három hazai bajnokijukat kilenc ponttal, 18-0-ás gólkülönbséggel hozták...

Primera División, 6. forduló:
Barcelona-Atlético Madrid 5-0 (3-0)
Gólszerző: Villa (9.), Miranda (15. - öngól), Messi (26., 78., 92.)

Real Madrid-Rayo Vallecano 6-2 (2-1)
gól: Ronaldo (39., 51., 84., utóbbi kettőt 11-esből), Higuain (45.), Varane (67.), Benzema (75.), illetve Michu (1., 55.)
piros lap: Di Maria (57., Real Madrid)
Athletic Bilbao-Villarreal 1-1 (1-0)
g: Gabilondo (44.), illetve Nilmar (53.)
kiállítva: Ekiza (83., Athletic Bilbao)

Sevilla-Valencia 1-0 (1-0)