Javított a Liverpool és az Arsenal is

A Premier League 6. fordulójának szombati mérkőzésein győzött a Liverpool és az Arsenal is. A Vörösök két vereség után javítottak a Wolverhampton elleni 2-1-es sikerrel, az Ágyúsoknál megszerezte 100. gólját Robin van Persie a Bolton ellen 3-0-ra megnyert mérkőzésen. Bogdán Ádám ezúttal is a cserepadon kapott helyet az egyre nagyobb kátyúba kerülő Boltonban.

Van Persie megszerezte 99. és 100. gólját az Arsenalban

Liverpool-Wolverhampton WanderersA hazaiak a 11. percben szereztek vezetést: Charlie Adam vitte a labdát balról befelé, majd 23 méterről ellőtte, Roger Johnson menteni akart, de fejéről a hálóba vágódott a labda (1-0). Luis Suárez a 38. percben megduplázta az előnyt, az uruguayi a bal oldalon cselezgetett, majd a rövid sarokba helyezett (2-0).

Térfélcsere után szépített a Wolves, a 49. percben Steven Fletcher 8 méterről bombázott a kapu közepébe (2-1). A Vörösök nagyobb fokozatra kapcsoltak, Andy Carroll fejelt a kapufára., majd Stewart Downing löketénél kellett bravúrt bemutatnia Wayne Hennesseynek. A hajrában már nem változott a helyzet, 2-1-re nyert a Liverpool, két vereség után ismét győzelmet ünnepelhetett Kenny Dalglish csapata.

Arsenal-Bolton Wanderers

A 3. percben kis híján meglepte a Bolton az Ágyúsokat: Darren Pratley egy visszafejelt labdát 10 méterről kapásból kapura tűzött, Szczesny bravúrral hárított. A 9. percben Robin van Persie egy szabadrúgás-kombináció után 26-27 méterről vette célba a kaput, kevéssel szállt el a labda a jobb sarok mellett. A 33. percben Gervinho Steinsson mellett megcsinálta a lövőcselt, majd 17 méterről a kapu fölé tüzelt, a hosszabbításban Theo Walcott lőtt kevéssel mellé. Az Arsenal volt valamivel nagyobb fölényben a pályán az első 45 percben, de ez gólban nem nyilvánult meg.

Arsene Wenger rendet teremtett a fejekben a félidőben, a 46. percben van Persie cselezgetett balról befelé, majd a rövid sarokba lőtt (1-0). Nemsokkal később emberelőnybe is került az Arsenal, az 55. percben David Wheater rántotta le utolsó emberként Walcottot, azonnal piros lapot kapott.

Az Arsenal kapuja elé szögezte a Boltont, a labdákkal a társak a 100. Arsenal-góljára aspiráló van Persie-t keresték, a 71. percben összejött a dupla: a századikat Walcott passzából szerezte a holland játékos, előbbi jobbról adott be, van Persie leheletfinom mozdulattal segítette a labdát a hálóba néhány méterről (2-0).

A hajrában Walcott és van Persie is elpuskázták helyzeteiket, Alex Song viszont nem, a 89. percben egy cselt követően 14 méterről kipókhálózta a bal felsőt (3-0). Az Ágyúsok megszerezték második győzelmüket a Premier League-ben, és elmozdultak a kiesőhelyről. A Bolton sorozatban ötödször kapott ki a bajnokságban, ami Owen Coyle állásba is kerülhet.