Könnyedén lépte le a Videoton a Zalaegerszeget

A Videoton végig nagy fölényben futballozva 4-1-re nyert a vendég Zalaegerszeg felett az NB I 10. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén. André Alves duplázott, a meccs legjobbja a gólt és gólpasszt jegyző Sándor György volt. Prukner László csapata továbbra is győzelem nélkül áll a szezonban.

A címvédő Videoton hazai pályán könnyedén, 4-1-re legyőzte a mezőnyben egyedüliként nyeretlen és sereghajtó Zalaegerszeget a labdarúgó OTP Bank Liga 10. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén, így a székesfehérváriak továbbra is százszázalékosak saját közönségük előtt

Az első helyzet a hazaiak előtt adódott, az 5. percben Brachi adott be jobbról, a megpattanó labdát Evandro bólintotta a kapu fölé, a gólvonal elől fejelték ki a labdát.

9. percben egy bal oldali szöglet után Caneira csúsztatott Alvesnek, aki háttal a kapunak, egy védővel a nyakán a felső kapufát találta telibe pár méterről.

A Videoton szinte percről percre dolgozta ki a helyzeteket, a 10. percben Alves 17 méterről tüzelt, Jahic bravúrosan védett. Az első negyedórában kapuja elé szögezte a vendégeket a Vidi, Paolo Sousa elégedett lehetett csapat játékát látva, fölényben játszottak, de a legtöbbször túlcifrázták a lehetőségeket.

A ZTE a 20. perc környékén szabadult fel némileg a nyomás alól, a 25. percben egy az ellentámadásból megindult, Hídvégi 15 méterről a keresztlécre bombázott, az ismétlést Tököli már jócskán fölé lőtte. Nagy helyzet volt, foghatta a fejét Prukner László, annál is inkább, mert a 31. percben Sándor György zseniális gólpasszt adott Walternek, aki 10 méterről a bal alsóba helyezett (1-0).

A Fehérvár vezető gólja után kissé leült a mérkőzés, de továbbra is kezében tartotta a mérkőzést a címvédő. A lefújás előtt egy sarokrúgást követően Tóth Balázshoz 20 méterről a kapu fölé tüzelt, majd  a másik oldalon Tujvel hárította Tököli lövését.-0-ás hazai előnnyel vonultak szünetre a felek. A félidő vége előtt megsérült a vendégeknél Bulatovics, Ahmet Delic váltotta a pályán.

Térfélcsere után gyorsan megduplázta előnyét a Videoton: az 51. percben Alves ugratta ki Sándor Györgyöt, aki egyedül vihette a labdát a kapura, majd 16 méterről a bal alsóba gurított (2-0).

Sándor György gólpassza után maga is betalált, teljesült Sousa vágya, egy gólnál többet szerzett együttese. Nem sokáig, az 56. percben André Alves megtörte egyhónapos gólcsendjét, Evandro passzát egy igazítás után nyolc méterről a léc alá bombázta (3-0).

A kiütést Alves tette teljessé, ismét egyetlen passz elég volt a ziccerhez, ezúttal Walter tálalt a brazil elé, aki Jahic mellett az üres kapuba gurított (4-0). A Zalaegerszeg Máté Péter révén a 88. percben megszerezte a becsületgólt, Kocsárdi bal oldali beívelését Máté fejelte a hálóba (4-1).

A Videoton a második játékrészben 20 perc alatt három gólt szerezve, szép játékkal megérdemelten gyűjtötte be a három pontot, míg a zalaiak továbbra is győzelem nélkül állna a 2011-2012-es idényben.

A fehérváriak hazai mérlege továbbra is százszázalékos a szezonban, és harmadszor szereztek négy gólt otthoni bajnokijukon.