Gyorskorcsolya

34 évesen vonult vissza a kanadai világbajnok

Tizennyolc világbajnoki éremmel a háta mögött egy komoly sérülés után befejezi sportolói karrierjét a kanadai gyorskorcsolyázó, Kristina Groves.

Egy évvel ezelőtt egy bukás során szenvedett sérülés vetett véget a kanadai gyorskorcsolyázó, Kristina Groves pályafutásának. „A döntésem két különböző dolog kombinációja volt. Egyrészt jóllakottnak érzem magam a hosszú és sikeres pályafutásom miatt, másrészt pedig szeretnék az életben más feladatokkal is foglalkozni” - indokolta meg döntését a 34 esztendős sportoló, aki a legutóbbi két téli olimpián egyaránt ezüstérmes volt az 1500 méteres távon.

A karrierje során összesen négy olimpiai és 18 világbajnoki érmet szerző Groves tavaly a berlini Világkupa versenyen esett el, ahol komoly fejsérülést szenvedett. A 2008-ban Naganoban 3000 méteren világbajnok Groves ezt követően befejezte a szezont, de saját bevallása szerint mostani visszavonulásában ennek nem volt meghatározó szerepe.