Rögbi-vb

Tonga először nyert meccset a vb-n

Címkék:

Története első világbajnoki sikerét aratta Tonga, amely Japán ellen győzött a rögbi-vb szerdai játéknapján.

Az Új-Zélandon zajló rögbi világbajnokság harmadik fordulójában megszerezte első győzelmét Tonga, amely a japán válogatott ellen bizonyult jobbnak 31-18 arányban. A nagy iramú első félidő után Tonga már öt ponttal vezetett, előnyét pedig a második félidőben is megőrizte a csendes-óceáni válogatott, amely története első sikerét aratta a rögbi világbajnokságon. A mérkőzés hőse a tongai, de új-zélandi születésű Kurt Morath volt, aki két célbónuszt és négy büntetőt is pontra váltott, ami végül döntőnek bizonyult. A nyolc év múlva világbajnokságot rendező Japán immáron harmadik vereségét is elszenvedte, így nem maradt esélye arra, hogy bejusson a negyeddöntőbe.