Botlott a City a Fulham otthonában

Az eddig hibátlan Manchester City botlott a Fulham otthonában, 2-2-es döntetlent játszott a Craven Cottage-en. Roberto Mancini csapata kétszer is vezetett, de a londoniak talpra álltak, és otthon tartottak egy pontot az esélyesebb gyárvárosiak ellen. Az eddig győzelem nélkül álló Sunderland hengerelt a Stoke City ellen, 4-0-ra ütötte ki a Fazekasokat.

Az eddig hibátlan Manchester City botlott a Fulham otthonában, 2-2-es döntetlent játszott a Craven Cottage-en

A Man. City a félelmetes, eddig 12 gólos (6-6) Edin Dzeko-Sergio Agüero csatárduóval állt fel, utóbbi pedig a 18. percben tovább szaporította találatai számát: Silva ugratta ki a leshatáron mozgó argentin támadót, aki a bal alsóba helyezett (0-1). A Fulham a félidő hajrájában kezdett éledezni, többször eljutott Joe Hart kapujáig, de az egyenlítésig nem jutottak el.

Térfélcsere után kifulladni látszott a hazaiak lendülete, míg az első játékrész hajrájában leeresztő City feléledt, rögtön a 46. percben Dzeko fejelt le egy hosszú labdát Agüerónak, aki igazított rajta egyet, majd a jobb alsóba helyezett (0-2). Aztán újra megélénkült a Fulham, az 56. percben Zamora gólja ismét nyílttá tett a mérkőzést (1-2).

Nem sokkal később két percben belül kétszer is nagyot kellett védenie Hartnak, előbb Dembélé bombájánál majd Dempsey fejesénél. A Fulham akarása eredményes volt, a 75. percben Zamora gurított vissza Murphynek, akinek a lövése Kompanyról pattant a hálóba (2-2).

Roberto Mancini Carlos Tévez beállításával próbált frissíteni, de az előző szezon társgólkirálya nem hozott újat a játékba, a Fulham otthon tartott egy pontot.

A City először botlott a bajnokságban, ez azt jelenti, hogy amennyiben a Manchester United legyőzi a Chelsea-t, akkor már kétpontos előnnyel vezetheti a tabellát.

Premier League, 5. forduló:
Fulham-Manchester City 2-2 (0-1)
Gólszerző: Zamora (56.), Murphy (75.), illetve Agüero (18., 46.)

Sunderland-Stoke City 4-0 (3-0)
Gólszerző: Bramble (5.), Woodgate (11. - ömgól), Gardner (28.), S. Larsson (59.)

Tottenham Hotspur-FC Liverpool 4-0 (1-0)
g: Modric (7.), Defoe (66.), Adebayor (68., 93.)
kiállítva: Adam (28.), Skrtel (63.) - mindkettő Liverpool
Szombaton játszották:
Aston Villa-Newcastle United 1-1 (1-0)
g: Agbonlahor (13.), illetve Best (57.)

Bolton Wanderers-Norwich City 1-2 (0-2)
g: Petrov (64., 11-esből), illetve Pilkington (37.), Johnson (42.)
kiállítva: Klasnic (45., Bolton)

Everton-Wigan Athletic 3-1 (1-1)
g: Jagielka (33.), Vellios (84.), Drenthe (90.), illetve Di Santo (31.)

Swansea City-West Bromwich Albion 3-0 (2-0)
g: Sinclair (14., 11-esből), Lita (24.), Dyer (49.)

Wolverhampton Wanderers-Queens Park Rangers 0-3 (0-2)
g: Barton (8.), Faurlin (10.), Campbell (87.)

Blackburn Rovers-Arsenal 4-3 (1-2)
gól: Yakubu (25., 59.), Song (50., öngól), Koscielny (68., öngól), illetve Gervinho (10.), Arteta (34.), Chamakh (85.)