US Open

Véget ért Young menetelése - Murray simán jutott a nyolc közé

Rafael Nadalhoz hasonlóan Andy Murray sem töltött sok időt csütörtökön a pályán, így háromszettes győzelem után jutott be a US Open negyeddöntőjébe.

Véget ért a fiatal Donald Young menetelése a US Openen, aki a negyedik fordulóban végre emberére akadt. Legyőzője a brit Andy Murray volt csütörtökön, aki remek játékkal, alig 35 perc alatt hozta az első játszmát 6-2-re. A negyedik helyen kiemelt Murray ezúttal még két órát sem töltött a pályán a szabadkártyás ellenfelével szemben, akit három sima játszmában tudott legyőzni. Murray ugyan három alkalommal is elveszítette az adogatását mérkőzés közben, de a megfelelő pillanatokban ő is tudta brékelni Youngot, így egyik játszmában sem voltak nehézségei. Az élete első Grand Slam győzelmére törő Murray 6-2, 6-3, 6-3-ra győzött, így már csak három siker hiányzik neki a trófeához. A heves esőzések miatt kimaradó két nap viszont neki sem jött jól, így elképzelhető, hogy amennyiben a szervezők ragaszkodnak az előzetes menetrendhez, akkor három nap alatt kellene még háromszor győznie a US Open megnyeréséhez.