US Open

Nadal könnyed sikere Müller ellen

Bár szerdán az eső miatt 0-3-nál hagyta abba a luxemburgi Gilles Müller elleni mérkőzését Rafael Nadal, a címvédő végül a vártnál is simábban jutott be a legjobb nyolc közé a US Openen.

Rafael Nadal örül egy megnyert pontnak a Gilles Muller elleni mérkőzésén a US Openen 2011 szeptemberében

Két esőáztatta nap után csütörtökön végre megfelelő volt az időjárás New Yorkban ahhoz, hogy folytatódhasson a teniszezők US Open elnevezésű tornája. Az évad utolsó Grand Slam versenyén a címvédő Rafalel Nadalra a sok csúszás miatt még negyedik fordulós mérkőzés várt a luxembergi Gilles Müller ellen. Szerdán három gémet játszottak le ebből a találkozóból, amelyet érdekes módon mind Müller nyert meg, így a második helyen kiemelt Nadalnak brékhátrányból kellett visszajönnie a mérkőzésbe. Az első játszma volt igazán szoros ezen a találkozón, amelyet Nadal végül rövidítésben tudott megnyerni. A következő két szettben aztán a rengeteget hibázó Müller ellen a spanyolnak könnyű dolga volt. Nadal szinte edzőmérkőzésen, alig 2 óra nyolcpercnyi játék után 7-6, 6-1, 6-2-es sikerrel jutott túl ellenfelén és készülhet a David Ferrer – Andy Roddick párharc győztese ellen.