Atlétikai vb

Usain Bolt kétszázon javított - oktatta a mezőnyt

• Vásárhelyi Tamás

Ezúttal nem ugrott ki és remek időeredménnyel (19,40) védte meg címét 200 méteren a jamaicai Usain Bolt, aki a világ idei legjobbjával győzött.

Usain Bolt 200-on 2007 óta nem talált legyőzőre

Most jó volt a rajtja Usain Boltnak a 200 méteres síkfutás döntőjében és bár a kanyarban volt két rosszul sikerült lépése, így is fölényesen, a világ idei legjobb időeredményével (19,40) győzött. A világbajnoki címét megvédő jamaicai sztár ezzel kijavította a 100 méteren elkövetett hibáját, ahol a döntőben korai rajt miatt kizárták. Mögötte az idei legjobbját (19,70) futó - Teguban már százon is ezüstérmes - amerikai Walter Dix lett a második, míg a egyéni legjobbján 36 századot (!) javító francia Christophe Lemaitre új francia csúccsal (19,80) lett bronzérmes. A francia futó ezzel minden idők második legjobb fehér börő futója lett a távon, az övénél csak az olasz Pietro Mennea hetvenes évekbeli - magaslaton elért - eredménye (19,72) volt jobb korábban a félkörös távon.

Usain Bolt utoljára 2007 szeptemberében Brüsszelben kapott ki 200 méteren, így most már sorozatban tizenhetedik versenyén, közel négy éve őrzi a veretlenségét ebben a számban. A jamaicai futó mostani sikerével Calvin Smith (1983, 1987) után a második olyan atléta lett, aki meg tudta védeni elsőségét ebben a versenyszámban. A mostani győztes időeredménynél eddig csak háromszor (Bolt maga kétszer és Michael Johnson egyszer) tudtak jobbat futni eddig a világon.