Atlétikai vb

Bombameglepetésre amerikai siker női 1500-on

Óriási meglepetésre a remekül hajrázó Jennifer Barringer Simpson győzött 1500 méteres női síkfutásban a tegui atlétikai világbajnokság csütörtöki döntőjében. Az ezüstérmet a brit Hannah England, a bronzot a spanyol Natalia Rodríguez szerezte meg.

Jennifer Barringer simpson a női 1500 méteres síkfutás győztese a tegui atlétikai vb-n.
A döntő futamban először a bahreini Mimi Belete állt az élre, majd Natalia Rodríguez diktálta az iramot. A spanyol középtávfutónő azonban nem bírta a hajrát, és a végig az élbolyban megbúvó Simpson futott be az első helyen.

A kétszeres világbajnok, világranglistavezető bahreini Marjam Dzsmal a verseny háromnegyedénél összeütközött a kenyai Hellen Obirivel, így kiszállt az éremcsatából.

Simpson egyébként 4:04:40 perccel nyert, ami több mint 15(!) másodperccel rosszabb a kínai Qu Yunxia világcsúcsánál (3:50:46), és közel öttel az idei legjobb eredménynél (4:00.33).