Kézilabda

Az utolsó másodpercben kapott góllal veszített a Veszprém

• kezi.hu

Nem zárult jól a starssbourgi torna szombati napja a Veszprém férfi kézilabda csapata számára, Mocsai Lajos együttese ugyanis egy utolsó másodperces góllal szenvedett vereséget a Chambéry-től.

A Veszprém a strasbourg-i torna második napján a Chambéry-vel játszott, és a félidőben kétgólos hátrányban volt, de a második félidőben magabiztos kezdéssel megfordította a találkozót. Két gólnál többel viszont nem tudott elhúzni a Mocsai-csapat, ami végül megbosszulta magát, mert a franciák az utolsó percekben kiegyenlítettek, és egy tíz másodperccel a vége előtt elrontott veszprémi lövésből indulni tudtak, a dudaszó pillanatában pedig kínai figurából betaláltak. A csoportot így a Chambery nyerte, a Veszprém pedig csoportmásodikként végzett, így a Löwennel játssza a torna bronzmeccsét vasárnap.

EuroTournoi, Strasbourg
Aug. 25. (csütörtök)
Montpellier (francia)-Szentpétervár (orosz) 46-25 (22-17)
Chambéry (francia)-Granollers (spanyol) 27-26 (12-15)
Aug. 26. (péntek)
Löwen (német)-Szentpétervár 31-29 (13-16)
MKB Veszprém-Granollers 36-24 (15-13)
Aug.27. (szombat)
MKB Veszprém-Chambéry 23-24 (11-13)
Veszprémi gólszerzők: Vilovski 6, Vujin 5, Pérez 3, Gulyás 2, Iváncsik G. 2, Császár 2, Ilyés 1, Iváncsik T. 1, Schuch 1.
Montpellier-Löwen 34-34 (18-16)

A csoportok végeredménye:
I. csop.: 1. Montpellier 3 pont (80-59), 2. Löwen 3 pont (65-63), 3. Szentpétervár 0 pont
II. csop.: 1. Chambéry 4 pont, 2. MKB Veszprém 2 pont, 3. Granollers 0 pont