NB I

A Videoton sajnálatosnak tartja a szurkolói összecsapást

megosztom

Harmincegy szurkolót - huszonhat székesfehérvárit és öt pécsit - gyanúsított meg csoportos garázdasággal a rendőrség, egy székesfehérvári férfit, aki ellen több eljárás van folyamatban, őrizetbe vettek. A drukkerek a szombati Videoton FC-Pécsi MFC labdarúgó-mérkőzés előtt összeverekedtek.

Erre a hírrevidi reagált a Videoton egy hivatalos közleményben a vidi.hu-n.

”Klubunk mindig is büszke volt arra, hogy az ország egyik legjobb szurkolótáborával rendelkezik, amely szívét lelkét kiteszi a mérkőzések alatt, nemegyszer átsegítve a csapatot a nehezebb időszakokon. A Videoton FC a szurkolókat mindig a klub részének tekintette, és igyekezett szoros kapcsolatot tartani a különböző csoportokkal. Klubunk az elmúlt években arra is büszke lehetett, hogy a mérkőzések botrányoktól mentes, családbarát környezetben zajlottak a Sóstói Stadionban, ahova bárki félelmek nélkül látogathatott ki, hogy olyan szép futballünnepekben legyen része, mint amilyen a Pécs elleni szombati találkozó is volt. A Videoton FC vezetősége éppen ezért rendkívül sajnálatosnak tartja a bajnoki találkozót megelőző, a stadiontól néhány kilométerre lezajlott eseményeket, és bízik benne, hogy egyedi, elszigetelt jelenségről van szó. A sérülteknek pedig mielőbbi gyógyulást kíván.”

megosztom