Kajak-kenu vb

Nincs érem K-2 200-on sem, a Sík-Beé páros hetedik lett

A nap ötödik döntőjében sem született magyar érem, Sík Márton és Beé István ugyanis a hetedik helyen végzett a kajak kettesek 200 méteres versenyében.

Nem rajtolt rosszul, de végül a hetedik helyen végzett a döntőben a Sík Márton - Beé István páros a kajak kettesek 200 méteres versenyében. A győzelmet az Arnaud Hybois - Sebastien Jouve összeállítású francia csapat szerezte meg, megelőzve a brit és a fehérorosz párost. Miközben a magyar versenyzők a televíziónak nyilatkoztak, a háttérben lázas számolgatás folyt az olimpiai kvótáról, de Storcz Botond szövetségi kapitány szerint az egység nem szerzett indulói helyet. „Hat századdal maradtunk el az olimpiát érő hatodik helytől, az pont annyi, amennyit a balos oldalszél jelentett. Rossz oldalon voltunk, ez benne van a pakliban” - mondta a vb-honlapjának nyilatkozva Beé István.