Kajak-kenu vb

Van Koeverden ismét tönkreverte a mezőnyt

A férfi kajak egyesek ezer méteres versenyében a kanadai Adam van Koeverden magabiztosan győzött.

Van Koeverden öröme - Fotó: MTI

Mivel a csütörtöki középdöntőből a fiatal Dombvári Bence nem tudott továbbjutni, így a kajak egyesek ezer méteres versenyszámának a döntőjében nem szurkolhattunk magyar versenyzőért. Az így is roppant erős mezőnyben aztán hamar eldőlt, hogy a hármas és az egyes pályára kell figyelni a döntőben, a kanadai Adam van Koeverden és a svéd Anders Gustafsson ugyanis különversenyt vívtak egymással. Végül a táv második felét is rendkívüli módon bíró athéni olimpiai bajnok kanadai győzött, aki 2007-es, 500-on aratott sikere után lett ismét világbajnok. A második hely a svéd Gustafssoné lett, aki több, mint három másodperccel maradt le Koeverden mögött. A harmadik hely végül a norvég Eirik Veraas Larsené lett. A németek számára Brendel tegnapi kiesése után újabb csalódást jelentett, hogy a címvédő Max Hoff végül csak a negyedik helyen végzett.