Kajak-kenu vb

Kozák Danuta a középdöntőben is győzött

A középdöntő futamok közül elsőként a női K-1 500 méteren voltunk érdekeltek, ahol rögtön az első futamban Kozák Danutáért szurkolhattunk, aki fölényesen győzött és bizakodva készülhet a döntőre.

Alig húsz perces szünet után a női kajak egyesek 500 méteres számának középdöntőjével folytatódott a szegedi kajak-kenu világbajnokság pénteki programja. A négy középdöntőben rögtön az elsőben érdekelt volt Kozák Danuta, aki a délelőtti előfutamhoz hasonlóan most is simán jutott tovább. Mivel csak az első két hely jelentett biztos döntőt, így már 250 méternél látszott, hogy a magyar klasszis és a mellette az ötös pályán evező dán Henriette Hansen lesz a továbbjutó, akik jócskán elszakadtak a mezőnytől. A hajrában a háromszoros világbajnok Danuta már kiengedve nyert végül fél hajóhosszal és egyben jelezte is, hogy a vasárnapi döntőben éremért szeretne lapátolni.