Kajak-kenu vb

Egy arany és egy bronz a paradöntőkben

Szabó Sándor arany-, Pál Bence pedig bronzérmet szerzett a paraversenyzők csütörtök délutáni döntői során a szegedi kajak-kenu világbajnokságon.

Szabó a V-1 TA, Pál pedig a K-1 TA számban lett dobogós. A táv egyformán 200 méter volt. Rigó Imre a V-1 LTA kategóriában hetedikként ért célba.

A parakenuban a V-1 a kenut, a K-1 pedig a kajakot jelöli. Az A sérültségi kategóriába tartozók csak a vállukat tudják használni versenyzés közben, a TA-ban a válluk mellett a törzsüket is, és minimális lábmunka is megengedett, míg az LTA-ban indulók a törzsük és a vállaik mellett a lábukat is tudják használni.

A parakenu tavaly óta hivatalos versenyszám a kajak-kenu világbajnokságon, s a 2016-os riói játékokon már a paralimpia műsorában is szerepelni fog.