Olimpia 2012

Brit sikerek az olimpiai teszt versenyeken triatlonban

A nőknél Helen Jenkins, a férfiaknál Alistair Brownlee győzött a londoni olimpia triatlon teszt versenyén.

Vasárnap a londoni Hyde Parkban rendezték meg a jövő évi nyári olimpia triatlon tesztversenyét a férfiaknál, amely a brit Alistair Brownlee sikerével ért véget. A kerékpáros részben elszökő triatlonos idén remek évet teljesít, ez a sikere pedig már a 10. volt a triatlon világsorozatban. Az időnként esőben rendezett közel két órás verseny az egyetlen lehetőség volt a versenyzők számára az olimpiai pálya tesztelésére, amely a britek számára különösen jól alakult, hiszen szombaton a hölgyeknél Helen Jenkins győzött az olimpiai távú versenyen.

A férfi versenyben végül a 2009-es világbajnok Brownlee 1:50,09-es időeredménnyel győzött, alig 25 másodperccel megelőzve az orosz Alexander Brukhanovot, mögöttük pedig a nap legjobb futóidejét produkáló ifjabb Brownlee testvér, Jonathan végzett a dobogón, aki a hajrában a tavaly Budapesten világbajnoki címet szerző spanyol Javiert Gomezt előzte meg.

A britek mostani szereplése azért is meglepetés, mert az olimpiai programba 2000-ben felkerülő sportágban az ötkarikás játékokon még egyetlen érmet sem szereztek. A tesztverseny szervezői elégedettek voltak a pályával és azzal is, hogy a verseny során hatalmas tömeg bíztatta a versenyzőket, hasonlóval – és természetesen ezzel a két hazai aranyéremmel – jövőre is kiegyeznének.