Úszó-vb

Phelps 25. világbajnoki címét szerezte

Ismét Michael Phelps győzött a férfiak 100 méteres pillangóúszásában, az amerikai klasszis ezzel már pályafutása 25. világbajnoki címét szerezte meg.

A férfi 100 méteres pillangóúszás fináléjában ismét az amerikaiak klasszisa, Michael Phelps volt a fő esélyes. A tizennégyszeres olimpiai bajnok gyengébben rajtolt ugyan, de a falnál már feljött a harmadik helyre, a táv utolsó 25 méterén pedig simán elment mindenki mellett és végül (50,71) könnyedén nyerte meg pályafutása 25. világbajnoki címét. Ez az időeredmény a legjobb textilmezes úszást jelenti, amihez közeli időt idén még nem úszott senki. Mögötte a lengyelek Európa-bajnoka, Konrad Czerniak végzett a második helyen, míg a dobogó harmadik fokára a szintén amerikai Tyler McGill állhatott fel. Michael Phelps sorrendben harmadszor (2007 - Melbourne és 2009 - Róma után) harmadszor lett a táv legjobbja.