Úszó-vb

Kis Gergő áttörte a 15 perces álomhatárt - új magyar csúccsal döntős

A sanghaji úszó világbajnokság utolsó előtti napján ismét remekelt Kis Gergő, aki az 1500 méteres gyorsúszásban is döntőbe jutott.

A 800 méteren meglepetés bronzérmet szerző Kis Gergő remek úszással (14:52.72) saját országos csúcsát megdöntve jutott be a férfi 1500 méteres gyorsúszás döntőjébe a sanghaji világbajnokság úszó versenyeinek utolsó előtti napján. Kis magabiztosan nyerte meg a saját előfutamát, és eredményével a júniusban felállított (15:01.43) korábbi országos rekordját döntötte meg. Ez végül azt eredményezte, hogy a második helyen jutott be a vasárnapi döntőbe a kínai Szun Jang mögött. Kis Gergő mostani úszásával az első magyar úszó lett, aki az 1500 méteres távon áttörte a 15 perces álomhatárt. A szám másik indulója, Gyurta Gergely a nyolcadik helyen végzett saját futamában (15:22.50) és a 20. lett az összetettben, így nem jutott be a fináléba.