Úszó-vb

Kapás Boglárka 5. lett 800 gyorson - Adlington vb-címmel hangolt az olimpiára

Nagy-Britannia is megszerezte első aranyérmét a sanghaji úszó világbajnokságon, Rebecca Adlington győzött női 800-on, ahol a hatalmas országos csúcsot úszó Kapás Boglárka ötödik lett.

A nap második magyar érdekeltségű döntőjében az ifjúsági olimpiai bajnok Kapás Boglárkáért szurkolhattunk. A mindössze 18 esztendős magyar versenyző a hatodik legjobb időt (egyéni csúcsot jelentő 8:28,40) úszta a pénteki elődöntők során, így a hetes pályára kapott besorolást. Kapás ezzel az idővel mindössze 36 századmásodperccel maradt el az elődöntőben búcsúzó Risztov Éva országos csúcsától. A magyar úszó jól kezdett, 100 méternél már egy másodperccel volt gyorsabb, mint pénteken, de ezzel is csak a hetedik helyen haladt ekkor.

A magyar úszó 300 méternél viszont már a negyedik helyen fordult, testhossznyi hátrányban a mellette úszó amerikai Kate Ziegler mögött. Féltávnál a két favorit, a dán Lotte Friis és az olimpiai bajnok Rebecca Adlington haladt az élen, Boglárka ekkor a negyedk helyen haladt két másodperccel az országos csúcs részidőn belül (4:11,41). A pozíciók nem változtak 600 méterig sem, Friis, Adlington, Ziegler, Kapás volt a sorrend az élen, igaz a brit és a dán három másodperccel haladt az üldözők előtt, így ekkor már látszott, hogy az aranyérem kérdése köztük fog eldőlni. Az utolsó 100 méterre ötödikként fordult a magyar versenyző, akire folyamatosan zárkóztak fel az üldözők.

Az aranyérmet az utolsó hossz döntötte el az olimpiai bajnok Rebecca Adlington javára, aki nagyszerű hajrájával - pekingi győzelme és a római negyedik helyezése után - végre nagymedencében is világbajnok lett. Kapás Boglárka bravúros versenyzássel, 8:24,79-es időeredménnyel, országos csúccsal az ötödik helyen végzett, így további négy másodpercet faragott pénteken elért egyéni csúcsából is.