A Győr hibátlan, a Haladás pont nélkül

Alacsony színvonalú, felejthető találkozón győzött a Győri ETO a Szombathelyi Haladás ellen az NB I 3. fordulójának nyitómérkőzésén. A három pont sorsát Dudás Ádám döntötte el az 5. percben. A Győr három kör után százszázalékos, míg a Haladás nulla pontot és két piros lapot könyvelhet el eddig.

A győri Völgyi Dániel (b) mellett Rózsa Dániel, szombathelyi kapus véd, mellette csapattársa Iszlai Bence (j2) az OTP Bank Liga 3. fordulójában, a Győri ETO FC-Haladás Sopron mérkőzésen, a győri ETO Parkban

Már az ötödik percben megszerezte a vezetést a hazai együttes: Jí Paraná passzolt Dudás Ádámnak, aki igazított egyet a labdán, majd 17 méterről, középről a jobb sarokba lőtt (1-0). A középpályás második gólját szerezte a szezonban, de a 13. percben le kellett cserélni sérülés miatt.

A gól után kissé visszavett a tempón a Győr, de így is uralta a játékot, a Haladás nem tudott igazi gólhelyzetet kialakítani, egyedül a 26. percben jártak közel az egyenlítéshez, amikor Takács Ákos mentett az utolsó pillanatban Nagy I Gábor elől az ötös vonalánál. Egygólos hazai előnnyel vonultak szünetre a csapatok.

Az első félidőt sok szabálytalanság tördelte, ez nem változott a második felvonásban sem, a 63. percben emberelőnyben került a hazai csapat: Iszlai Bence megkapta második sárgáját. Az első fordulóban Halmosi Pétert állították ki, most Iszlait, három kör alatt két piros a szombathelyiek mérlege. És mint később kiderült, háromból három vereség is. Sok helyzet a második játékrészt sem tarkította, bár a Hali emberelőnyben nagyon hajtott az egyenlítésért. A 70. percben egy kipattanó Nagy Gábor fölé durrantott, három perccel később egy szögletet követően Kenesei a kapus kezébe célzott. A győri védők állták a sarat, a támadószekció pedig megelégedett az egygólos vezetéssel.

1-0-ra nyert a Győr, Csertői Aurél csapata három fordulót követően százszázalékos, míg kollégája, Aczél Zoltán törheti a fejét, a Haladás nulla pontot szorgoskodott össze a 2011-2012-es szezonban. A vasiak már 15 éve nem tudnak nyerni vendégként Győrben.

A bajnoki meccs előtt, az ETO-nap keretében rendezték meg a Győri ETO Legendák-Bayern München All Star mérkőzést, amelyet 2-1-es félidő után a hazai együttes nyert meg 5-1-re. A játékot a Breitner, Reuter, Tarnat, Jancker fémjelezte Bayern kezdte jobban, és egy közeli lövésből meg is szerezte a vezetést. A hazaiak még a szünet előtt fordítottak, később pedig a több cserével rendelkező ETO egyre-másra lőtte a gólokat, így a végén fölényes győzelmet aratott. A Verebes József által irányított magyar csapatban Herczeg Miklós kétszer volt eredményes, Csiszár Ákos, Korsós Attila és Tamás László pedig egyszer-egyszer talált be.

A gálameccset megelőzően Tarsoly Csaba, az ETO elnöke ünnepélyesen elbúcsúztatta a győriek két korábbi játékosát, Vincze Ottót és Jakl Antalt.

NB I, 3. forduló
Győri ETO FC-Haladás Sopron Bank 1-0 (1-0)
Győr, 9500 néző, v: Kassai
Gólszerző: Dudás (5.)
Kiállítva: Iszlai (64.)
Sárga lap: Pilibaitis (41.), Trajkovic (51.), Takács Á. (74.), illetve Iszlai (35., 64.), Tóth P. (45+2.), Guzmics (80.), Halmosi (90.)

Győr: Stevanovic - Takács Á., Djordjevic, Fehér Z., Völgyi - Pilibaitis - Trajkovic, Ji-Paraná (Kiss M., 75.) - Koltai, Simon A. (Aleksidze, 54.), Dudás (Dinjar, 13.)

Haladás: Rózsa - Schimmer (Kovács I., a szünetben), Korolovszky, Guzmics, Tóth P. - Nagy I G., Iszlai, Molnár (Búrány, 31.), Halmosi - Sluka (Irhás, 78.), Kenesei