Úszó-vb

James Magnussen nyerte a klasszikus számot - ausztrál arany 100 gyorson

A papírformának megfelelően az előfutamok során is brillírozó James Magnussen nyerte meg a férfiak 100 méteres gyorsúszó versenyszámát.

Soha nem úszott még világversenyen egyéni döntőt az ausztrál James Magnussen, az előfutamok és az elődöntők alapján viszont mégis ő számított a férfi 100 méteres gyorsúszás döntőjében a legnagyobb favoritnak. A franciáknál a legnagyobb név, Alain Bernard ugyan elbukta a hazai válogatót, de az ő távollétében is jutott két francia úszó a fináléba Gilot és Meynard személyében. A sanghaji vb-n eddig csak Magnussen úszott 48 másodpercen belül, az ausztrál jól is rajtolt a döntőben, de féltávnál mégis a címvédő brazil Cielo Filho fordult elsőként.

Magnussen a második hosszon gyújtotta be a rakétákat, ahol elment a mezőny mellett és végül 47,63-al győzött. Az ausztrál úszó ugyan csak az ötödik helyen fordult 50-nél, de remek hajrával győzött és így a 4x100-as váltó után második sanghaji aranyérmét szerezte.A fináléban mind a nyolc döntős versenyző javított szerdai elődöntős időeredményén. A címvédő és egyben világcsúcstartó brazil Cielo Filho végül egyetlen századdal maradt le a dobogóról.