Úszó-vb

Bernek, Gyurta és a 4x200-as váltó is döntős

Remekeltek a magyar úszók a sanghaji vizes világbajnokság csütörtöki napjának úszóselejtezőiben.

Az ifjúsági olimpiai bajnok Bernek Péter szállította a vb ötödik napjának kellemes meglepetését, hiszen a 200 méteres hátúszásban nagy egyéni csúccsal (1:57.23) került még közelebb Cseh László 1:56.69-es magyar rekordjához, így összesítésben a második idővel került be a legjobb 16 mezőnyébe.

A világbajnoki címvédő Gyurta Dániel a negyedik legjobb idővel (2:10.78) biztosította helyét az elődöntőben a férfiak 200 méteres mellúszásában, ráadásul szintén továbbjutott Molnár Ákos is (2:12.78), aki a 16. legjobb időt teljesítette a délelőtti előfutamokban.

A váltóra tartalékoló Verrasztó Evelyn 77 úszóból a 30. idővel, 55.76 másodperc alatt teljesítette a 100 gyorsot, így nem jutott tovább. A női 4x200-as gyorsváltóknál a Mutina Ágnes, Verrasztó, Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna négyes 7:52.12 perc alatt ért célba, ezzel a 2010-es Európa-bajnok magyar váltó - egyetlen eltéréssel: Dara Eszter helyett ezúttal Jakabos úszott - a teljes rangsorban harmadikként végzett, és lett magabiztosan tagja az esti döntő mezőnyének.