Úszó-vb

Gyurta Dániel országos csúccsal döntős 100 mellen

Címkék:

Gyurta Dániel szenzációs úszással, a hetedik legjobb idővel került be a férfi 100 méteres mellúszás döntőjébe.

Gyurta Dániel országos csúcsot úszott - Fotó:AFP

Roppant szorosan alakult a férfi 100 méteres mellúszó versenyszám elődöntője, ahol a 200-on címvédőnek számító Gyurta Dánielért szurkolhattunk. Az olimpiai ezüstérmes magyar úszó a második előfutamban a nagy visszatérőnek számító Koszuke Kitadzsimával és a norvég Európa-bajnokkal, Alexander Dale-Oen-el úszott egy futamban. A már 2003-ban is világbajnoki címet szerző Kitadzsima ezúttal nem nyerte meg a futamot, hiszen a legjobb idő norvég riválisáé lett, de így is simán jutott tovább a szám hétfői döntőjébe.

Gyurta 1:00:23-al az ötödik helyen végzett futamában, de az országos csúcs elég volt neki a döntőbe kerüléshez. Gyurta remek formája jó hír lehet a 200-as úszása előtt, ráadásul mostani eredménye a cápamezes-korszakban úszott rekordot múlta felül.