Úszó-vb

Dél-Koreáé az első aranyérem

A dél-koreai Park Tae-Hwan győzött a férfi 400 méteres gyorsúszó versenyben, így övé lett a sanghaji világbajnokság első úszó aranyérme.

Az olimpiai bajnok dél-koreai Park Tae-Hwan sikerét hozta a sanghaji vizes világbajnokság első döntője. A tavalyi Ázsia Játékokon 100-400-ig minden gyorsúszó számot megnyerő dél-koreai úszó kezdett a legjobban, aki az előfutamok során csak az egyes pályára kapott besorolást, de a döntőben ezen a "surranó" pályán úszva végig irányított. Mögötte a kínai Szun Jang végzett a második helyen, aki az előfutamok legjobb idejét úszta, a fináléban pedig végül nagy hajrával került a vb-címvédő német Paul Biedermann elé.

A versenyszám fináléjában szerepelt a tavaly Budapesten Európa-bajnoki címet szerző Yannick Agnel (aki 200-nál még vezetett) is, a francia azonban a hajrát nem bírta igazán, így a hatodik helyen végzett.