Vízilabda-vb

Döntetlen Hollandia ellen - marad a csoport harmadik helye

Harmadik helyen végzett csoportjában a magyar női vízilabda-válogatott, amely Hollandia ellen 9-9-es döntetlent játszott utolsó csoportmeccsén.

Keszthelyi Rita (fekete dresszben) a holland játékosok gyűrűjében

Remek hajrával, a győzelemhez is közel állva játszott 9-9-es döntetlent az olimpiai bajnok holland csapattal Merész András együttese. Az egy pont azt jelenti, hogy a magyar csapat csoportja harmadik helyén végzett, így a "B"-csoport második helyén végző ausztrálokkal találkozik majd a legjobb nyolc közé kerülésért. A holland csapat több alkalommal is vezetett három góllal, de a hajrában még a magyar csapat is előnyben volt (8-7), sőt az utolsó egy percen belül ismét támadhatott a vezetésért, igaz sikertelenül.

Vízilabda-világbajnokság
Eredmény, A csoport, 3. forduló:
Magyarország-Hollandia 9-9 (1-3, 0-0, 3-3, 5-3)
A magyar góldobók: Bujka 3, Szücs, Keszthelyi 2-2, Tóth, Drávucz 1-1.

Később játsszák: Kazahsztán-Egyesült Államok

A csoport állása: 1. Hollandia 4 pont (3 mérkőzés), 2. Egyesült Államok 3 (2 mérk., 23-14), 3. Magyarország 3 (3 mérk., 37-31), 4. Kazahsztán 0 (2 mérk.)