Marics góljával Újpesten nyert a Pápa

Hiába szerette volna győzelemmel köszönteni édesapja 70. születésnapját Mészöly Géza, az Újpest vereséget szenvedett hazai pályán a Lombard-Pápától.

Goran Maric győztes találatot szerzett

Az Újpest csapata lépett fel kezdeményezőbben a találkozó elején, de igazán komoly gólhelyzetet nem sikerült kialakítani Mészöly Géza együttesének. Az első húsz percben egy-egy távoli lövést tudtak felmutatni a csapatok, majd a vendég pápaiak egyre inkább átvették a játék irányítását. Egy szögletet követően Ferenczi fejesénél alakult ki először komoly gólszerzési lehetőség a mérkőzésen, majd nem sokkal később Marics lövését kellett Balajczának hárítania. A Spanyolországból tavaly érkező támadó a félidő végén valószínűleg a szezon legnagyobb helyzetét puskázta el: a 39 .percben Lovrencsics húzta meg a jobb oldalon, középre adott, a labda elment a lábak között, érkezett Marics és másfél méterről a felső lécet találta el. Profi futballpályán ritkán látható eseménysor volt ez...

Jót tett a lila-fehéreknek a szünet, ugyanis egyre közelebb került Véber György csapata a gólszerzéshez. A második félidő helyzeteinek sorát egy Kabát szabadrúgás nyitotta - a Debrecenből visszatérő csatár lövését Szűcs vetődve hárította. Az 54. percben ismét egy ordító pápai gólszerzési lehetőség maradt ki: egy jobb oldali beadást Balajcza csak kiütni tudott, a labdára Quintero csapott le, 10 méteres lövése azonban a gólvonalon álló Dvorschákról kipattant. Érezte a bajt Mészöly Géza,aki jó ütemben nyúlt bele a mérkőzésbe: az újpestiek Böőr és Magos beállása után új erőre kaptak. A 77.percben az újpesti Dvorschák fejelte be a labdát a 16-osra, Lázár miután remekül fedezte a labdát,kapura fordult, 4 méterről leadott lövését azonban Szűcs óriási bravúrral szögletre ütötte. Mikor már úgy tűnt, hogy megszerezheti a győztes találatot a hazai alakulat, akkor jött számukra a "feketeleves": a vége előtt 10 perccel egy bal oldali beadás után az Újpest védői felett átszállt a labda, a hosszú oldalon érkezett Marics, és a kapuba fejelt (0-1). A hajrában kevés futballra emlékeztető jelenet volt látható, a hazaiak nem tudták "begyömöszölni" az egyenlítő találatot, az Újpest vereséggel kezdte meg a 2011/2012-es évadot.