Davis Kupa

Kellner ötszettes veresége után a fehéroroszoknál az előny

Kellner Ádám nagy csatában, öt játszmában kikapott pénteken Uladzimir Ignatyiktól, ezzel a vendég fehérorosz csapat 1-0-ás vezetéshez jutott a magyarok elleni tenisz Davis Kupa-találkozón, az euro-afrikai zóna II. csoportjának második fordulójában.

A Gödöllőn zajló párharc első meccsén Ignatyik hatalmas küzdelemben, rövidítésben nyerte az első szettet, majd a folytatásban tovább növelte előnyét. Kellner azonban nem adta fel, szépített, sőt a negyedik játszmát remek tenisszel 6:1-re hozta.

A mindent eldöntő záró felvonásban a magyar teniszező brékelte riválisát, 5:4-es vezetésénél már 30-15 volt a javára, amikor egy vitatott labda után a mérkőzés döntnöke Ignatyiknak kedvezett ítéletével. A magyar játékos ezt követően - a vélhetően téves döntés következtében - "elvesztette a fonalat" és a meccset is.