Európa Liga

Paks-Santa Coloma 4-0 - végeredmény

Története második nemzetközi mérkőzésére és egyben második győzelmére készül a Paks. Az Atomváros csapata Székesfehérváron, a Videoton stadionjában mérkőzik meg az andorrai UE Santa Colomával, hogy az 1-0-s idegenbeli győzelem után bebiztosítsa továbbjutását. A találkozót szöveges formában élőben követhetietek nyomon a hathárom.hu-n.

Európa Liga-selejtező, 1. forduló, visszavágó

MVM Paks-UE Santa Coloma 4-0 (1-0)

Székesfehérvár, Sóstói Stadion, 2000 néző. V: Kaludjerovic (montenegrói).

Paks: Csernyánszki- Heffler T., Éger, Fiola, Báló- Sifter, Sipeki (Nagy I., 80.)- Bartha (Hrepka, 69.), Böde D., Vayer (Heffler N., 69.)- Magasföldi.

Santa Coloma: Rivas- Aloy (Pedescoli, 70.), Martinez, Alex Rubio, Jordi Rubio- Sirvan, V. R. Soria, Do Nascimento, A. R. Soria- Codina (Pinheiro, 63.), Cuadros.

Gólszerző: Magasföldi (11., 49.), Böde D. (79.), Heffler N. (81.)

Sárga lap: Do Nascimento (2.), Sirvan (37.), Alex Rubio (41.), Soria (43.), Éger (89.)

Közvetítés

1. perc - A paksi csapat kezdte el a játékot. Vayer ment el veszélyesen a bal szélen, de beadását kifejelték a védők. Teixeira kapott sárga lapot.

2. perc - Magasföldi csavarta mellé a szabadrúgást nem sokkal.

4. perc -  Ismét Vayer futott el a bal oldalon, két csel után azonban szögletre mentették a beadását a vendégek.

7. perc - Cuadros támadta le Égert, aki azonban rutinosan megoldotta a helyzetet.

9. perc - Bartha ívelt jobbról a középen meginduló Magasföldi elé, akit lesen állított meg az asszisztens.

11. perc - Magasföldi ugrott ki ziccerben, a kapuson már túljutott a gurítása, a védő ekkor még a gólvonalról mentett. A szöglet után azonban közelről fejjel már bevette az előbb hibázó támadó a kaput. 1-0

15. perc - Vayer csavart kapura egy jobb oldali szögletet, a kapus azonban vetődve hárítani tudott.

19. perc - V. Soria törhetett volna kapura középen, Fiola bevetődve tudott menteni előle.

20. perc - Báló ment el a bal szélen, középre adását a kapus csak tovább paskolta, a kipattanót Sipeki 20 méterről kapu mellé durrantotta.

25. perc - Böde tört be a jobb oldalon a büntetőterületen belülre, lövését védte a kapus, a labda így Magasföldi elé került, aki hatalmas felső kapufát lőtt 8 méterről.

26. perc - Ismét Magasföldi került ziccerbe, de Trieto ezúttal is bravúrral hárított.

30. perc Újra a paksi támadó került helyzetbe, 7 méterről fejelt a vendégek kapujába, de a bíró les miatt érvénytelenítette a találatot.

32. perc - Magasföldi a kapus kezébe ívelte a bal oldalról elvégzett szabadrúgást.

34. perc - Sipeki ugratta ki pazar labdával Bödét, aki elől a kifutó Trieto lábbal tudott menteni.

37. perc - Jimenez kapott sárga lapot, miután rátartott Magasföldi lábára.

39. perc - A vendégek végeztek el szabadrúgást 26 méterről, de az andorraiak elszerencsétlenkedték a lehetőséget.

40. perc - A. Gomez kapott sárga lapot Vayer buktatásáért. A szabadrúgás után Vayert rántották le, de a bíró továbbot intett.

43. perc - A. Soria is besárgult, szövegelés miatt.

44. perc Magasföldi jobb oldali beadását Bartha rúgta a kapusba, majd Vayer durrantott kapu fölé. Naggyá tesszük Trietót.

45+1 - Éger ugratta ki remekül Bödét, aki 13 méterről elemelte a labdát a kapus fölött, de a védők még utolérték azt a gólvonal előtt. Vége az első félidőnek!

46. perc - A Santa Coloma kezdte a második játékrészt.

48. perc - Bartha futott el a jobb szélen Heffler labdájával, de beadása pontatlan volt.

48. perc - Ismét Bartha ívelt be a jobb oldalról, ezúttal azonban pontosabban, Magasföldi fejesét még védte Trieto, a közeli ismétlést azonban már nem tudta hárítani (2-0).

54. perc - Szorongatnak a vendégek, egy szöglet után Bartháról saját kapujába pattant volna a labda, ha Csernyánszki nem tolja a léc fölé nagy bravúrral.

56. perc - Bartha vezette egyedül a kapura a labdát, kivárt az utolsó pillanatig, majd belebombázta a kapusba, az ismétlést Vayer szintén Trietóba lőtte.

60. perc - Számolatlanul hagyja ki a helyzeteket a Paks, Trieto minden bizonnyal élete formájában véd a vendégek kapujában. A szögletarány 8:2 a hazaiak javára.

63. perc -  Codina helyett Pinheiro a pályán a vendégeknél.

65. perc - Bartha szlalomozott el a jobb oldalon, azonban hosszan szöktette magát, így az andorrai hálóőr felszedte előle a labdát.

67. perc Vayer bolondított meg két védőt a bal oldalon, azonban lövését biztosan fogta Trieto. Nem mondhatjuk, hogy unatkozik a vendégek kapusa.

69. perc - Kettőt cserél a Paks: Vayer helyett Heffler Norbert a pályán, valamint Bartha helyén Hrepka folytatja.

70. perc - A vendégek is cserélnek: Soler is lejött a pályáról, helyette Pedescoil folytatja a játékot.

75. perc - A. Soria helyett Darsaut kap még negyedórát a Santa Colomában.

76. perc - Kicsit leült a mérkőzés, mintha mindkét csapat elégedett lenne az eredménnyel.

77. perc - Böde ugrott ki lesgyanús helyzetben Sifter indításával, a védők megálltak, ő azonban nyugodtan átvette a labdát, a kapu felé fordult, majd 12 méterről jobbról bebombázta (3-0).

78. perc Sipeki helyett Nagy István lépett pályára a Paksnál.

81. perc - Heffler Tibor jobb oldali beadását a csereként beállt Heffler Norbert lőtte kapásból, 11 méterről a hálóba (4-0).

85. perc - Magasföldi jobb oldali szögletét Böde fejelte 7 méterről kapu fölé.

89. perc Éger nyújtott lábbal csúszott rá Darsautra, sárga lap a büntetése.

90+2 - Vége a mérkőzésnek! A Paks fél szezonra való helyzetet kihagyott, de így is nyert 4-0-ra, ezzel összesítésben 5-0-val jutott túl ellenfelén. A jövő heti norvégek elleni párharcban azonban ennél a teljesítménynél jóval több kell majd a továbblépéshez.