Felkészülés

Szivicsék döntetlennel hangoltak a Szuperkupára

A Kecskemét 1-1-es döntetlent játszott utolsó nyári felkészülési mérkőzésén a román Gloria Bistrita ellen. Tomiszlav Szivics több kulcsemberét is pihentette a pénteki Videoton elleni találkozó előtt.

logoA kecskemétiek hivatalos honlapjának írása szerint a hazaiak szereztek vezetést: a 7. percben egy szép hazai támadás végén Gyurcsó remekül ívelt a bal oldalon érkező Stokic elé, aki 10 méterről a kapu jobb alsó sarkába lőtt, ezzel megszerezte az előnyt a Szivics-alakulat. (1-0).
A fordulást után a 48. percben egy jobb oldali beadás után a középen érkező Lazar a kapust megelőzve közelről lőtt Ribánszki kapujába és ezzel beállította a mérkőzés végeredményét (1-1).

A pénteken a Videoton ellen Szuperkupa mérkőzést vívó kecskemétiek ezzel befejezték a felkészülési mérkőzéseket.

Felkészülési mérkőzés
KTE-Ereco – Gloria Bistrita 1-1 (1-0)
Kecskemét, 500 néző. vezette: Kávai K.
KTE: Ribánszki – Koszó, Gyagya (Máté, 62.), Urbán, Mohl (Farkas A., szünetben)– Szavics, Patvaros – Tölgyesi, Stokic (Oláh, 62.), Simon A. (Tököli, 62.) – Gyurcsó (Pisanjuk, 62.). Vezetőedző: Tomislav Szivics
Bistrita: Albut – Tudose, Nastase, Frasinescu, Velcovici – Marginean, Anton – Roman, Predescu (Fehér, 60.), Padorariu – Curtuius (Lazar, a szünetben). Vezetőedző: Mahea Licolae
Gólszerző: Stokic (7.) ill. Lazar (48.)